<:Uacantie in 5Tr ankrijk 12. Jan de Cler wil nog wat zeggen. 13. Tom Erich en zijn kwartet maken een einde aan dit programma. Conference: Jan de Cler. Muzikale omlijsting: Tom Erich. Bal tot 2 uur met medewerking van het Gusto-dansorkest o.l.v. de heer J. v. d. Heuvel. We hebben nog een speciaal verzoek. We willen deze avond graag om 8 uur precies beginnen. Komt U later in de zaal, dan stoort U degenen, die op tijd gekomen zijn, zo erg. Wilt U alstublieft óók op tijd komen? We wensen U een prettige avond. Het Frans Nationaal Verkeersbureau heeft op vrijdag, 20 april jl. de leden van onze vereniging meegenomen op een tocht door Frankrijk. Gezeten in de grote zaal van Gebouw Irene zagen wij de schoonste stukken van Frankrijk aan ons voorbijglijden en velen hebben ongetwijfeld het ver langen gevoeld ook eens rond te zwerven langs de prachtige meren of een voettocht te maken door de bossen en andere delen van dit mooie landschap. Nadat onze Voorzitter de medewerkenden aan deze avond had voorge steld, nl. de heer Berne. directeur van het bureau, Mej. Nicolaï, die via de microfoon de Franse teksten van de films vertaalde, en de heer Demper, die elke film met een kort exposé inleidde, werd met de voorstelling een aanvang gemaakt. Achtereenvolgens werden de volgende films gedraaid: Rondes des Eaux. Een dichterlijke en tegelijkertijd toeristische kijk op verschillende streken: Massif Central - Vogezen - Dauphiné - en Pyreneeën, waar bronnen, meren en watervalen elkaar in bonte mengeling opvolgden. Pen-Ar-Bed. Een prachtige film over de provincie Finestère, die wel „het einde der wereld" wordt genoemd. Schitterend natuurschoon wisselde af met interessante volksgebruiken, dansen en processies. Hierna volgde de pauze, waarin enkele aardige door het Verkeersbureau beschikbaar gestelde prijzen werden verloot, fn de pauze was er tevens gelegenheid tot het vragen van inlichtingen, waarvan echter geen druk gebruik werd gemaakt. Wel vonden de door het Verkeersbureau beschik baar gestelde folders een gretige aftrek. Misschien komen de vragen om nadere inlichtingen later nog wel bij het Verkeersbureau binnen! Het tweede deel van de avond begon met een zeer geestige film over de beklimming van de Eifeltoren, niet langs de normale weg, maar „buitenom", door vier alpinisten, die wel de kortste, maar tevens de gevaarlijkste weg namen! De vakmensen in de zaal genoten bij deze film tevens van het constructiewerk van de Eifeltoren. Helaas moest wegens tijdsgebrek het programma worden bekort, zodat alleen nog gedraaid kon worden de film „Donzère-Mondragon", die een beeld gaf van de bouw van de beroemde stuwdam in de Rhöne. Deze film was voor ons bijzonder interessant, omdat de Werf Gusto een belang rijk aandeel heeft gehad in de levering van baggermaterieel, dat bij de aanleg van dit werk is gebruikt. Het Bestuur. 74 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 16