"TROPICA" ^Qeizen Tot slot dankte de Voorzitter de heer Berne en zijn staf voor het gebodene, waarbij hij de hoop uitsprak, dat in de toekomst nogmaals een beroep op het Franse Verkeersbureau zou kunnen worden gedaan. Deze avond, die geheel belangeloos door het Franse Verkeersbureau werd verzorgd, smaakt naar meer! Reizen, het is zijn hart losmaken Van het anker der kleine vaart, Om het vlot te laten geraken Op de zeeën der wereldkaart. Het is zijn hart van het beminde Losrukken, fier en onbevreesd, Om het schoner nog weer te vinden Dan het ooit voordien is geweest. Uit: „Reizen" Bertus Aafjes Ditmaal nog iets over waterplanten. Cardanine Lyrata Deze lichtgroene plant gedijt ook goed in het koude aquarium, mits hij behoorlijk licht heeft. Te veel warmte verdraagt hij op den duur niet. Bacopa Amplexicaulis Uit Carolina en Texas stammend is deze plant sedert tientallen jaren ingeburgerd. Eveneens vle zige bladen heeft de B. Monniera, welke ook in Europa voorkomt en dus voor koude bakken geëigend is; bladeren zijn smaller. Als moerasplant komt hij graag boven water uit en kan dan kleine blauwe bloemen vertonen. Als niet-eigenlijke onder waterplant levert hij weinig zuurstof. Heteranthera Zosterifolia. Het zeegrasbladerig sterkruid levert veel zuurstof en is dus zeer geschikt 25° ^atcr^)es': 'e vervan9en- Het verdraagt alle temperaturen van 18 tot Fontinalis Antipyretica. Bronmos, nauw verwant aan vlotvaren; de kleine spitse blaadjes staan aan drie rijen langs de stengel. Als inheems gewas is het geschikt voor koude bakken. Het blijft in de winter groen en is zeer geschikt om kuit vast te (0) 75

Het Zeskant | 1956 | | pagina 17