BRIDGEN houden. Aan een steen vastgegroeid is het een dankbaar gewas, dat het op een vrij donkere plek nog wel uithoudt. Helodea Canadensis Elodea) De Canadese waterpest is door de bemoeiingen van de mens, of 20 men wil door zijn nalatigheid, in Europa ingeburgerd en soms een plaag geworden. Als ranken in een aquarium groeit het snel aan en is een goede zuurstofvormer. In 1842 moet de waterpest in Schotland ingevoerd zijn en sedert 1860 in overig Europa. Blijft ook in de winter groen en vormt in de herfst aan zijtakken spruiten, die in het voorjaar uitgroeien. Helodea Densa De Argentijnse waterpest is een dankbare plant, die vrij lage temperatuur tot 10° C„ verdraagt. De plant is niet „rommelig", zoals de gewone water pest, maar levert evenals deze veel zuurstof. Daar de plant geen hoge eisen aan de bodemgrond stelt en zich daarin zelfs vermeerdert, hebben we er gauw te veel, evenals van de Cabomba en Myriophyllum. Vallisneria Spiralis Deze dankt zijn naam aan de spiraalvormig naar boven gaande stengel van de bloem. Afkomstig uit het Middellandse Zee-gebied leent hij zich voor matig warme en warme bakken. De bloemen komen voor de bloei boven water en duiken later weer onder, waar de vrucht gevormd wordt. Dit grasachtig gewas vermeerdert zich door uitlopers. Myriophyllum Verticillatum Deze oorspronkelijk Amerikaanse plant leent zich zowel voor vissen, die hun kuit op de bodem schieten of aan de oppervlakte. De uiterst fijne bladeren worden ook graag benut voor schuimnesten. Verdraagt grote temperatuurschommelingen. Apogoneton Fenestralis Deze plant, met zijn bladeren als fijne kant, stamt uit Madagaskar. De openingen in de skeletachtige bladeren raken gauw door algen verstopt, waarom men tevens slakken moet houden. Innes noemt hem een aristocraat onder de waterplanten, waarmede niets te veel gezegd is, want deze bijzon dere schoonheid is door geen enkele afbeelding weer te geven. De Gaas- plant is een echt kind der tropen. Nog juist vóór het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons de mede deling, dat onze bridgers in de Paren-competitie van de Bedrijfscompetitie Bridge te Rotterdam het kampioenschap behaald hebben, met een totaal van 245 punten, dat is met een voorsprong van 8j^ punt op nummer 2, de Sportvereniging Rijksambtenaren, die 236j^ punt behaalden. Moge deze eerste bescheiden mededeling over onze Bridge-afdeling een stimulans zijn niet alleen voor de opkomst bij club- en competitie-avonden, maar tevens een sein tot regelmatige terugkeer met bridge-berichten in ons orgaan. Bridgers! Onze hartelijke gelukwensen en nog vele successen! 76 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 18