kijkje OVER BUURMAN's SCHUTTING Bij K., hebben ze een mijnenveger tewatergelaten en het firmanieuws wijdt er welhaast vier pagina's aan. De schrijver begint op te merken, dat dank zij de gunstige gezindheid van de weergoden de tweede kustmijnen- veger kon worden tewatergelaten. Verder trok volgens de schrijver, de dertiende dag van maart, waarop de tewaterlating plaats vond, zich niets aan van de slechte naam van het getal 13. Wij moeten in de geschiedenis twee duizend jaar teruggaan om soortgelijke overwegingen voor het al of niet slagen van belangrijke gebeurtenissen terug te vinden. Kinderdijk is wel een van de laatste plaatsen in de wereld waar wij zulke magie ver wacht hadden Nergens anders dan in Amsterdam hadden wij verwacht een geheel nieuwe techniek te zien opbloeien. Wanneer wij ,,De Schakel" mogen geloven en waarom zouden wij dat niet mogen heeft het Technisch Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart onder meer boeken over telecommunisatie. Geen katechisatie, geen socialisatie, maar communisatie. En tele betekent „vèr weg". Die boeken zullen U vertellen waar het over gaat. Bij Conrad-Stork was een jubilaris, die op verscheidene grote banken gewerkt heeft. Toch is hij al veertig jaar bij Conrad-Stork in dienst, naar het schijnt als kotteraar. Wat moeten nu grote banken met een kotteraar? Of het zou moeten zijn op de Nederlandse Bank, afdeling Reparatie Bank- biljettenpersen. Daar zouden ook wij wel als kotteraar willen werken, vooral als zo'n pers gaat proefdraaien Bij L.S.Z. een drietal pagina's over de Invaliditeitswet. Wanneer er 1250x60 cent premie is betaald en de verzekering 1400 weken geduurd heeft, bedraagt de rente (260 x 750 140) 11.2 van 750,00 T~ zoveel centen als nodig zijn om het eindbedrag op een veelvoud van twaalf centen af te ronden. Als wij het goed begrepen hebben, wordt er bovendien 10 toeslag op het eindbedrag gegeven alsmede 28 tijdelijke verhoging op de som van eindbedrag en toeslag. Als U nu nog niet weet waarop U recht hebt, ligt dat beslist aan Uzelf. 2» Dat al die rechten niet voldoende zijn om als het klimaat een beetje tegenzit, zowel schoenen als kolen te kopen, bewijst een gedichtje bi Gusto. De Directie heeft daarin nu voorzien, maar misschien is er me tv besparing op formulieren en afschaffing van overbodige ingewikkeldheden zoveel geld over te houden, dat de hierboven gesignaleerde verhogingen nog verhoogd kunnen worden. Misschien kan er dan tweemaal in de week ook vlees af, of drie maal in de veertien dageny Misschien komt het wel, doordat U en ik te weinig weten hoe een wet tot stand komt en er daardoor te weinig aan doen. De Klop probeert in dat gebrek te voorzien, door een serie artikeltjes over dit onderwerp. Tegen de tijd dat U dit leest, zal de propagandamachine voor de Tweede Kamerverkiezingen op toeren gaan komen. 64

Het Zeskant | 1956 | | pagina 24