IdLwèto ratie". Het is het onverdroten vermoeiende werk, dat verbonden is aan het uitwerken van een nieuw idee, dat velen afschrikt. Maar juist deze uiterste inspanning aan menselijk denken en menselijk willen geeft waarachtige voldoening. Steeds zijn er mensen geweest, die tot hun uitersten zijn gegaan. Zij ook alleen zijn het aan wie wij werkelijk wat te danken hebben. Nooit heeft halve inspanning meer opgeleverd dan halfheid in resultaat. Verbeteren en uitvinden is niet gemakkelijk. Gewoonten en bestaande dingen laten zich niet zo maar verdringen, en dit vraagt veel van onze geestelijke en lichamelijke kracht. Maar desondanks: probeer het; faal desnoods en de kans daarop is groot maar probeer het! Hoe het resultaat ook uitvalt, men heeft altijd de voldoening aan zich zelf te hebben gewerkt en aldus zich te hebben verrijkt! VERGADERING IDEEËNBUSCOMMISSIE OP 14 APRIL 1956 Idee 1071955. D, de Grave. Vervaardiging van snijbrander voor moeilijk te bereiken werk. Bij nadere overweging komt de Commissie tot de conclusie, dat het ontworpen gereedschap ondanks de daaraan verbonden bezwaren in bepaalde gevallen toch wel goed bruikbaar is. De aanvankelijk toegekende aanmoedigings premie van 7.50 wordt gewijzigd in een premie van 12.50. In verband hiermede wordt het idee geregistreerd onder no. 48/1956. Idee 23. L. Franken. Nieuwe methode voor het buigen van spanten. In zender heeft op het ingezonden idee een nadere toelichting gegeven, welke echter geen wijziging in de conclusie van de Commissie vermag te brengen. Idee 26. W. Tromer. Beveiliging van luchtleiding tegen corrosie door zwerfstromen in de grond. Blijkens een door de Commissie inge wonnen advies van Ir de Kat (IHC) kan de voorgestelde bevei liging doeltreffend zijn. De Commissie onderschrijft dit advies. Premie: 25. Idee 27. A. Huisman. Afstandhouders voor grote platen bij de grote pers. De Commissie heeft de bedoeling van dit zeer summier omschre ven idee nader nagegaan, doch concludeert dat de op de machine aanwezige aanslag voldoende is en door het inge zonden idee geen verbetering wordt bereikt. Geen beloning. Idee 28. D. de Jong. Verbetering apparaat voor Sigmalassen van alumi nium. Beslissing wordt aangehouden totdat het deskundige advies zal zijn ontvangen. (0) 67

Het Zeskant | 1956 | | pagina 9