Werk veilig, allen samen er weer een! behoren die vallende hamer of moersleutel, die verkeerd bevestigde last, die uit de strop schiet en dat stuk materiaal, dat op het voetpad ligt. Honderd malen staat er niemand onder zo n vallend voorwerp; honderd keer valt er niemand over een stuk materiaal, dat op het pad ligt. Maar als er nu eens een mede-arbeider door verongelukt? Denk eens na over het volgende; Een bekwaam en rustig rijdend auto mobilist rijdt door de stad. Plotseling steekt een wielrijder of voetganger, zonder uit te kijken of een teken te geven, de straat over. Een aanrijding is niet meer te voorkomen; het slachtoffer komt ongelukkig terecht en overlijdt. Alle getuigen en deskundigen zijn het er over eens, dat de auto mobilist geen schuld treft. Maar niettemin zal deze automobilist jaren lang het beeld voor zich zien van de man, die door hem zij het buiten zijn schuld is doodgereden. Een verschrikkelijke gedachte, waarvan menigeen zenuwziek is geworden! En neem nu eens Uzelf! U staat op een schip en U laat nonchalant een stuk gereedschap of materiaal naar beneden vallen. U maakt een last, die gehesen moet worden, niet goed vast, uit slordighheid of omdat U met Uw gedachten even ergens anders was. En nu gebeurt er een ongeval. Een van Uw arbeidskameraden wordt dodelijk getroffen, door Uw nonchalance, door Uw slordigheid, door Uw onoplettendheid. Zoudt U anders gehandeld hebben, indien U de gevolgen zoudt hebben kunnen voorzien? Natuurlijk! Maar de gevolgen zijn niet altijd te voorzien; meestal zijn ze in het geheel niet te voorzien! Daarom is er bij de bestrijding van ongevallen maar één middel: zorg, dat ze niet voorkomen! Laat geen hamer vallen, want het kan iemand het leven kosten. Laat geen materiaal op het looppad liggen, want er kan iemand zijn nek over breken Voorkomt en bestrijdt iedere on veilige situatie en zorg er voor, behoeft te hebben. dat ge later geen gewetenswroeging Toen ik bij het inleveren van de kopij voor dit nummer van het Zeskant inzage kreeg van boven staand artikel, werd ik er door getroffen, dat een Gusto-werker zelfs tijdens een feestavond van de Personeelsvereniging nog even Wk.

Het Zeskant | 1956 | | pagina 13