tijdschema, dat voor deze avond is vastgesteld en omtrent de vervoers- regeling. Dan is het woord aan Jan de Cler, die het eerste optreden van Tom Erich met zijn radio-orkest, waaraan ook Johnny Meijer medewerkt, aan te kondigen. Het eerste nummer wordt met applaus begroet. En dan staat de Voorzitter weer op het toneel; hij was nog iets vergeten te vertellen en wel, dat op deze dag Tom Erich jarig is! Deze mededeling en het over handigen van een klein geschenkje aan de jarige ontlokt de zaal een warm applaus. De goede stemming is er al direct in. Tom Erich en zijn mannen gaan verder. Vervolgens verschijnt weer Jan de Cler, die de personen in de zaal wonderlijke technische adviezen geeft in zake de scheepsbouw. Altijd perforeren, dan kan je niets gebeuren! Dan verschijnen in bonte rij Charles Aerts, Nicky Noble, Tineke van Leer, Mr. Doodle en weer Jan de Cler. Het is tot onze grote verbazing al bijna tien uur als de pauze wordt aangekondigd. De tijd is omgevlogen! In deze pauze lopen de bestuurs leden al een beetje te glunderen; allerwege horen zij waarderende woorden en dat is altijd een prettig geluid. Na de pauze verklaart Jan de Cler het op prijs te stellen, dat we allemaal weer in de zaal zijn teruggekomen. Het programma gaat verder, zij het, dat enkele nummers moesten vervallen, hetgeen enerzijds te wijten was aan het tijdschema, anderzijds aan het feit, dat Nicky Noble ten gevolge van een gescheurde spier in de onmogelijkheid verkeerde zijn dansparodieën te laten zien. Tom Erich en zijn medewerkers besluiten de voorstelling en precies kwart voor elf (het afgesproken uur) staat de Voorzitter weer op de planken om Charles Aerts en zijn gezelschap te danken voor het gebodene. Charles Aerts had bij de besprekingen met het Bestuur de verzekering gegeven, dat hij voor een uitstekend programma zou zorgen. Welnu, aldus de Voorzitter, aan deze toezegging heeft hij ten volle voldaan. De dank van de Personeelvereniging werd gesymboliseerd in een bloemstukje voor Tineke van Leer. Een hartelijk slot-applaus en dan is dit deel van de avond voorbij. Direct daarna wordt begonnen met het ontruimen van de zaal, want de liefhebbers staan al te popelen om te kunnen gaan dansen. Het opruimen van de stoelen geschiedt met grote snelheid en met nog groter lawaai, hetgeen aan een der dames de opmerking ontlokt van: Je zult zulke boven buren hebben! Tafeltjes worden aangedragen en stoelen er omheen ge schikt. Het bal kan beginnen. Het doek van het toneel gaat weer open en daar zitten de heer v. d. Heuvel en zijn medewerkers: het Gusto Dans-orkest! Het bal verloopt vlot en de stemming is uitstekend. De tijd draait echter snel, bijna te snel. Tegen kwart voor twee kondigt de Voorzitter de laatste dans aan en maakt van die gelegenheid gebruik de heer v. d. Heuvel en zijn orkestleden hartelijk te danken voor hun belangeloze medewerking, deze avond verleend. Precies op tijd staan de extra-trams voor Schiedam en de bus voor Vlaardingen gereed. Instappen en naar huis! Een uitstekend geslaagde P.V.-avond is ten einde. 88 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 18