TROPICA Ook ditmaal nog iets over de planten in het aquarium, ontleend aan hetgeen Dr. A. K. Vink daarover in zijn boekje „Aquariumvissen" schrijft. Echonodorus Radicans. Deze plant lijkt wel iets op de weegbree en wordt bij tropische warmte ze komt uit Mexico e.o. in behoorlijke grote bakken een decoratief gewas. Aanvankelijk heeft men haar voor een Sagittaria versleten. Ze bloeit met mooie witte bloemen. Lysimachia Nummularia. Hiervan komt ook een landvorm voor; deze plant verdraagt vrijwel alle temperaturen. Vooral waar gelegenheid is ook boven water te groeien, is het penningkruid een dankbare plant met mooie gele bloemen. Cabomba Aquatica, Komt voor van Florida tot Brazilië en eist dus tamelijk wat warmte. Men herkent de plant aan de wijze waarop telkens twee bladstelen tegen over elkaar zitten, anders dan bij Ambulea, waar er telkens een krans om de stengel zit. Overwintert moeilijk. Echinodorus Rangeri. Deze plant met haar zwaardvormige bladeren stamt uit het Amazone bekken. Het is een krachtig gewas, dat met zijn wortels andere planten belaagt. Er bestaat een breedbladerige, doch er komt ook een Echinodorus met smalle bladeren voor. De E. tenellus heeft smalle bladeren van prachtige groene kleur. Ze hebben graag enig leem in de bodem en worden dan krachtig en mooi. Apogoneton Elongatus. Uit Australië stammend, vormt deze plant bij lagere waterstanden mooie drijvende bladeren. Ze verdraagt hogere temperaturen en bloeit ge makkelijk. Ludwigia Mulertii. Een moerasplant uit Noord-Amerika, waarvan de onderzijde van de bladeren een mcoie purperen tint kan vertonen. Al sterft soms het onderste deel van de stengel af, toch weet de rest van de plant dan nog aan voldoende voedsel te komen. Ze heeft goed licht nodig en moet niet te warm worden gehouden. Een moerasplant, welke reeds jaren in ere is. Fontinalis Gracilis. De F. gracilis is sierlijker dan de stamvorm. Een bronmos, dat zich uitstekend leent voor kuitafzetting. Nitella Flexilis. Een wier dat een goede schuilplaats biedt voor jong broed, daar het open is en toch beschutting biedt. Het drijft vrij rond. (0) 89

Het Zeskant | 1956 | | pagina 19