SCHAKEN Iff ASS Alt AMP CilSTO - VBCO Op zaterdag 12 mei 1956 vierde de Schaakclub van de Gusto zijn lustrum. Voor die gelegenheid was weer eens contact opgenomenen met de oude tegenstander van zo vele jaren: Verschure-Amster dam. Tot voor enige jaren bestond er een regel matig contact tussen Gusto en Verschure. Op schaakgebied, wel te verstaan. In de laatste jaren ging dat contact op schaakgebied, wel te ver staan tussen Gusto en Veco helaas verloren. Maar nu is het er weer. De Veco-mensen hebben door deelneming aan deze massakamp meegewerkt aan de viering van het lustrum en dat is door de Gusto-schakers op hoge prijs gesteld. Toen de Veco-schakers de kantoorcantine binnen kwamen, was er al direct een begroeten van oude kennissen. Het was wel een paar jaar geleden, dat de heren elkaar hadden gezien, maar ze kenden elkaar nog best! Zelfs de Voorzitter van de Personeelsvereniging, die bij deze ontmoeting aanwezig was, ontdekte in de leider van het Veco-team een oude bekende. In zijn welkomswoord herinnerde de P.V.-voorzitter aan de regelmatige wedstrijden uit vroeger jaren, waarin helaas door onvoldoende belangstelling bij Veco de klad is gekomen. Een paar jaar geleden was er een Verschure-Wisselbeker, die drie maal achtereen of vijf maal in het geheel moest worden gewonnen om in het definitieve bezit van de winnaar te komen. De Gusto-schakers hadden die beker tweemaal achtereen ge wonnen, toen het contact verbroken werd en zo is de beker in Schiedam gebleven. Ter gelegenheid van deze massakamp is de Verschure-Wissel beker weer ingezet met de oude stand: 20. En ziet: de Veco-schakers bereikten tegen de Gusto een eindstand van 1414. En dus ging de beker met de gasten mee naar Amsterdam. Maar de afspraak is reeds gemaakt, dat de Gusto het volgende jaar naar Amsterdam gaat om te trachten de beker weer mee naar Schiedam te krijgen. Waarmede de wedstrijden Gusto-Verschure weer op gang zijn gekomen! W. 92 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 22