kijkje OVER BUURMAN's SCHUTTING „Onderuit! Een gebiedende eis bij iedere hijs", zegt ons „De Schakel in een plaatje, dat ons in enen door vertelt waarom. De last komt naar beneden vallen en een man redt zich ternauwernood door een snelle run naar de veiligheid. Maar waarom dat nu in Amsterdam een ge biedende eis bij iedere hijs is, weten wij niet. Het is natuurlijk wèl spannend De redaktie van het Conrad-Stork nieuws verkiest het grauwe uniform van trambestuurder, schrijft zij. Dan weet je tenminste, dat je langs twee rechte lijnen en de bochten dan? weer in de remise terecht komt. Een ruk aan de bel en karren maar. Na een onderhoud met de Haagse tram kunnen wij de redaktie mededelen, dat haar officiële sollicitatie gaarne wordt ingewacht. Ze zitten om goede conducteurs te springen. Is er soms iemand van de lezers, die dan Zeskant-redakteur wil worden? Hoe smaken kunnen verschillen, toont ons ook „De Klop" waar men een toneelschetsje „waarin de man des huizes tot pantoffelheld was gedegra deerd" U begrijpt wel, dat wij letterlijk aanhalen een aardig stukje noemt. Onderwijl maakte 's mans echtgenote dan nog goede sier. Wij zien hierin een goed gegeven voor een existentialistisch drama, in Sliedrecht noemen ze dat een „aardig" stukje. „Plaats geen CO-2 in de zon" raadt ons de heer J. W. in het firmanieuws van Gusto, waarmee men zich andermaal stort in vraagstukken, die in verband schijnen te staan met de ruimtevaart en derzelver mogelijkheden. Nu zijn wij even overtuigd van de onmogelijkheid om CO2 in de zon te plaatsen als van de mogelijkheid om zulks ongestraft te doen, indien het in de zon plaatsen op zichzelf mogelijk was Zestig jaar geleden trok, volgens het L.S.Z.-nieuws, bij het Oranjefeest een enorme pronk van paarden en gemengd voetvolk mee met een op tocht. Men leste zijn dorst met het heerlijk Noordwater. Dat lijkt ons op het eerste gezicht meer iets voor de paarden dan voor het gemengde voetvolk, maar er staat bij dat men het met de handen of met het hoosvat deed. Dus vallen de paarden af. Het gemengde voetvolk leste zijn dorst met heerlijk Noordwater; wat was er gemengd aan dat voetvolk? Half mannen, half vrouwen? Half mensen, half paarden? Half Oost- Kinderdijkers, half West-Kinderdijkers? Bij J. K. Smit gaan de jongens een tweedaagse autotocht maken. De nacht wordt doorgebracht in een jeugdcentrum en jeugdherberg in beiden tegelijk? en overdag gaat men een speeltuin bezoeken om de spieren wat losser te maken. „Eens kijken wie er voor de dag komt", zegt de redaktie. Waar? Waarvandaan? In de bus, in de jeugdherberg, in de speeltuin, in de spieren? 76

Het Zeskant | 1956 | | pagina 28