Ideeën 3 1 meer kunnen, niets meer durven. Bij een goede keuze is hiervoor weinig of geen gevaar. En van hoeveel belang is het ook niet voor de maat schappij, dat ieder de plaats inneemt waarvoor hij de meeste geschiktheid bezit? Ieder, die zich in deze tijd weer gesteld ziet tegenover de klemmende vraag „Wat moet ons kind gaan doen?", moet doordrongen zijn van de waarde van de psychotechniek bij de beroeps- of studierichtingkeuze. Er zijn in ons land verschillende voortreffelijke bureaux, die zich hiermede bezig houden en belangstellende ouders alle inlichtingen kunnen geven. En het is de moeite waard, dat men zich hiervoor enige inspanning getroost: het gaat om een kostbaar goed: het levensgeluk van Uw kinderen en het belang van de maatschappij. VERGADERING IDEEëNBUS-COMMISSIE OP 12 MEI 1956. Idee no. 12. N. Paardekoper en A. Brouwer. Verbetering van laskooien. Het is de Commissie gebleken, dat de door inzenders voorgestelde constructie in de praktijk is geprobeerd, doch niet voldoet. De aan vankelijk toegekende aanmoedigingspremie blijft gehandhaafd. Idee no. 24. H. V. P. de Groot, Besparing op banden. Wordt nogmaals aangehouden. Idee no. 28. D. de Jong, Verbetering las-pistool voor Sigma-lassen. Het door de Commissie ingewonnen advies van de fa. Smit Co. geeft aanleiding tot het plegen van nader overleg met de bedrijfsleiding. Wordt aangheouden. Idee no. 31. W. Tromer. Voorkomen van beschadiging van laskabels en lasmachines. Blijkens mededeling van de bedrijfsleiding zullen de las- machines elders opgesteld worden, zodat de aangegeven oplossing overbodig wordt. Afgewacht zal worden of de verplaatsing van de lasmachines de gewenste oplossing geeft. Idee no. 32. W. Tromcr. Ophangen van laskabels aan boord. Wordt aangehouden. Idee no. 36. K. H. Veldt. Vastzetinrichting op torenkraan op de steiger. Wordt aangehouden totdat het advies van de heer Reynart zal zijn ontvangen. (0) 79

Het Zeskant | 1956 | | pagina 9