de hoge kosten, die hiervoor niet gemaakt kunnen worden, zolang er op genoemd terrein nog weinig gewerkt wordt. Aanmoedigingspremie 5. Idee no. 60. A. Huisman. Besparing op bouten. Het voorstel, een premie te stellen op het inleveren van bouten, is niet uitvoerbaar, aangezien het niet mogelijk zou Zijn hierop enige controle te houden. Geen beloning. Idee no. 61. L. Thiele. Wijziging van veiligheidsventiel van spanten- buigmachine. Hoewel het bijstellen van het ventiel niet veelvuldig voorkomt, geeft de voorgestelde constructie toch een verbetering, waar door eventuele stagnatie kan worden voorkomen. Premie 25. Idee no. 62. J. M. Feijen. Matrijs voor het joggelen van rond staafijzer. Toepassing van dit idee geeft een zeer belangrijke tijdsbesparing. Bovendien kan het idee vrij veelvuldig toegepast worden. Premie 100. Idee no. 63. J. de Bruyn. Gradenboog, instrument bij de buigbank in de koperslagerij. De Commissie is van oordeel, dat het opgeven van graden door de schetser geen zin heeft en dat het juister is steeds de maten op te geven. Geen beloning. Idee no. 64. J. de Bruyn. Monteren van bestaande handlintzaag op een voetstuk. De Commissie is van oordeel, dat door het monteren op een voetstuk van de handlintzaag, dit gereedschap zijn bestemming, nl. het handgebruik, niet meer kan volgen. Geen beloning. Idee no. 65. J. de Bruyn, Geleiderollen bij electrische lier in koperslagerij. Deze geleiderollen zijn reeds lang in gebruik, zodat hier geen sprake is van een „idee". Geen beloning. Idee no. 66. J. de Bruyn. Verbetering pijpenopslag. Het idee is op zich zelf niet slecht, maar is niet uitvoerbaar, omdat bij de voorgestelde opstelling in de Machinehal een grote ruimte vrij zou moeten zijn voor het uithalen van de pijpen. Aanmoedingingspremie 5. Idee no. 71. A. Huisman. Verstelbare boorhaak. Het idee is niet nieuw en geeft geen verbetering. Geen beloning. Idee no. 72. L. Franken. Verbetering van de werkwijze in de koper slagerij. Omtrent dit idee zijn nog niet voldoende gegevens bekend. Wordt aangehouden. Idee no. 73. W. P. Wies. Constructie voor stellingen en steigers. Inzen der vestigt de aandacht op een in het Tijdschrift Lastechniek voor komende constructie. De Commissie merkt op, dat deze constructie le: reeds bekend is en 2e: reeds door een verbeterde is achterhaald. Geen beloning. Idee no. 74. W. Tromer. Vervaardigen van een Italiaans-Nederlandse lijst van benamingen van gereedschappen en materialen. De Commissie is van oordeel, dat een dergelijke lijst of te beknopt en daardoor waardeloos zou zijn, of te uitvoerig en daardoor onhanteerbaar. Geen beloning. (Wegens gebrek aan plaatsruimte verschijnt het slot in het volgende nummer). 96 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 10