jubileum A. H. BOKHORST lijk zouden stellen, dan weten we zeker, dat iedereen zonder enige uitzondering de vraag ontkennend zou beantwoorden. Om daarna door te gaan met onveilig werken. Er zijn er zoveel die denken: Mij kan niets gebeuren! Totdat zij vallen als slachtoffer van een ongeval! Dan kunnen we natuurlijk wel tegen dat slachtoffer zeggen: „Ja, vriend, maar dan had je ook beter uit moeten kijken" of „Waarom heb je dan ook geen valgordel gedragen?" of iets dergelijks. Maar dat is na-kaarten. Daarom zeggen we liever van te voren: Denk om je gezondheid. Waak voor je eigen welzijn en voor dat van je maat. Werk veilig, allen samen! W. ONGELUK Bij TEWATERLATING Enige tijd geleden trof ons een bericht in de dagbladen, dat bij de tewaterlating van een schip op een van de Nederlandse werven een van de blokken, waarop het schip voor de stapelloop rustte, los schoot. Met een hevige klap viel het zware houten blok tussen het publiek langs de werf. Een 17-jarige bankwerker en een 15-jarige scholier werden getroffen. De eerste moest met een beenbreuk en de scholier met een hersenschudding in het ziekenhuis worden opgenomen. Heeft u dat berichtje ook gelezen? U ziet, dat we, wanneer wij bij een tewaterlating diverse plaatsen afzetten, dit niet voor niets gebeurt. We willen voorkomen, dat er ongelukken gebeuren. En daarom is het zo jammer, dat er altijd nog mensen zijn, die op het laatste moment onder zo n afzetting doorkruipen om toch maar iets dichter bij het te water glijdende schip te staan. Zij beseffen blijkbaar niet, dat ze daarmede de kans lopen een paar minuten later in het ziekenhuis te liggen. Er gaat binnenkort op onze werf weer een schip te water. Laat het bovenvermelde bericht voor ons allen een waarschuwinq zijn! J. O. M. De 15de juni 1906 was een dag als zovele anderen; niets bijzonders te vermelden. Had de Werf Gusto in die jaren een zeer nauwkeurig dag boek bijgehouden, dan zou daarin misschien te vinden zijn, dat op die dag A. H. Bokhorst in dienst was getreden. We zeggen „misschien", want het in dienst treden van een jongmaatje is in het leven van een onder neming geen gebeurtenis van bijzondere betekenis. Het bijzondere blijkt pas, als diezelfde Bokhorst vijftig jaar later nog in dienst blijkt te zijn. Dat was dus op 15 juni 1956. Die dag werd de jubilaris met zijn echtgenote door de Directie ontvangen en toegesproken door de heer Mr. H. Smulders, die zijn waardering uit sprak voor de arbeid, die Bokhorst in de afgelopen vijftig jaren voor de Werf Gusto heeft verricht. Hij overhandigde de jubilaris het gouden insigne van de Werf Gusto en een geschenk onder enveloppe. Namens de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel sprak de heer Drs. S. Kamstra, die de gelukwensen van de Maatschappij aan- 98 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 12