KIJKJE OVER BUURMAN'SCHUTTING ïeoNicus De leerschool van Smidszoon (L.S.Z. zeggen wij meestal) voetbalde tegen een naburig bedrijf. L.S.Z. won natuurlijk met 32, hetgeen ons verder geen stof tot peinzen gaf. Wel zulke stof gaf ons een opmerking van de L.S.Z.-redaktie: en opnieuw was het de schoen van Ansink, welke de score verhoogde Ansink mag wel blij zijn, dat het geen grote overwinning geworden is, want anders had hij aan het eind van de wedstrijd laarzen aan de benen gehad. Door dat steeds opnieuw verhogen van zijn schoenen, bedoelen wij „De Schakel'' van Verschure toont ons in een plaatje een scheeps- hulpwerktuigenbeproevingsinstallatie, die als wij het plaatje mogen geloven, helemaal vanzelf werkt, volkomen geautomatiseerd om zo te zeggen. Geen rommel op de vloer, alles brandschoon, geen kerels met tangen, schroeven draaiers, hamers of zagen. (Voor een omschrijving zie afl. dec. '54) staat er nog bij. Gusto geeft een artikel over psychotechniek aan de openbaarheid prijs, d.w.z. over de rol die psychotechniek kan spelen bij de keuze van beroep of studierichting. Psychotechniek is een moeilijke naam voor een moeilijke methode om iemands geschiktheid voor bepaalde beroepen of ambachten te onderzoeken door middel van een serie tests. De psychotechniek wil mensen doelmatig uitkiezen, en gelukkiger laten leven in „de voor hen uitgekozen positie". Wie zou dan de post van schuttingkijker mogen betrekken? Hoe groot is een boekenbon van drie rijksdaalders. Indirekt plaatste J. 6 K. ons voor dat probleem door te vermelden, dat een bepaalde boekenbon 7,50 groot was. De grootte van de boekenbon hangt dus af van de grootte van die 7,50; wordt met grootte bedoeld oppervlak, gewicht, inhoud? Moeten wij de 7,50 opvatten in centen, dubbeltjes, guldens, rijksdaalders, of een stuk van een bankbiljet van honderd gulden. De zaak wordt ingewikkeld, te ingewikkeld voor ons In een vers, dat op U afkomt als de motorwagen van lijn twee, zingt Sliedrechts dichter Gédégé de lof van Nederland, vooral van Sliedrecht. Het kleine landje, dat Chili heet, heeft zich nu gevoegd in de rij van afnemers van I.H.C.-materiaal. Dit kleine landje, heer Gédégé, is twintig maal groter dan Nederland. De leerlingen van Conrad-Stork gingen varen over de Zuiderzee en een intiem kijkje op het Haarlems gevoelsleven geeft ons de Conrad-Stork- redaktie wanneer zij schrijft, dat het verdriet van sommige jongens, die zeeziek waren, ruimschoots werd goedgemaakt door het plezier, dat de anderen om hen hadden. Zo is 't al met al een geslaagd feest geworden, 't Staat er woordelijk. 88

Het Zeskant | 1956 | | pagina 24