het belang van de gehele onderneming of een belangrijk aantal werk nemers raken en voor zover dit overleg en deze vaststelling niet bedrijfstakgewijze plaats vinden. c. Het bevorderen van een juiste toepassing, naleving en uitvoering van de voor de onderneming geldende arbeidsvoorwaarden. d. Het bevorderen van de naleving van de wettelijke voorschriften ter bescherming van de werknemers in de onderneming, alsmede het toe zicht op de inrichtingen in het belang van de veiligheid, gezondheid en hygiëne en op de schaft- en kleedgelegenheden. e. Het deelnemen in het beheer van instellingen ten behoeve van de werknemers aan de onderneming verbonden, indien en voor zover daarin niet bij of krachtens de wet op andere wijze is voorzien, en op de wijze, als in overleg met de Ondernemingsraad wordt vast gesteld. f. Het bevorderen van de scholing en opleiding van de werknemers. g. Het adviseren en het doen van voorstellen omtrent maatregelen, die tot verbetering van de technische en economische gang van zaken in de onderneming kunnen bijdragen. De Ondernemingsraad bij de Werf Gusto telt, buiten de Voqrzitter, 15 leden. De gekozen leden hebben zitting voor de tijd van drie jaar en zijn direct herkiesbaar. Er wordt vergaderd zo dikwijls de Voorzitter (dat is de Directeur) het nodig acht, maar ten minste vier maal per jaar. Ook kan door ten minste de helft van het aantal gekozen leden van de raad een vergadering worden aangevraagd. Het ligt voor de hand, dat de Ondernemingsraad niet veelvuldig bijeen geroepen kan worden voor de behandeling van zaken van betrekkelijk ondergeschikt belang. Men dient te bedenken, dat er ook vertegenwoor digers van de bedrijven te Geleen en te Slikkerveer in de raad zitting hebben en dat men die leden niet voor elk wissewasje naar Schiedam kan laten komen. Het Reglement opent de mogelijkheid voor de behandeling van bepaalde aangelegenheden of van zaken betreffende bepaalde af delingen van het bedrijf vaste commissies in te stellen, waarin ook werk nemers, die geen lid van de Ondernemingsraad zijn, zitting kunnen hebben. Wij kunnen natuurlijk niet op de beslissingen, die in de Ondernemingsraad genomen zullen worden, vooruitlopen, maar het ligt wel in de lijn van de verwachting, dat er verschillende van die commissies ingesteld zullen worden. Vergadering van de Ideeënbus-Commissie op 9 juni 1956. Idee no. 24. H. C. P. de Groot. Besparing op banden van tractoren. Het idee is goed en uitvoerbaar. De uitvoering zal echter nog enige tijd moeten wachten in verband met andere in behandeling zijnde maat- 94 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 8