regelen. De aanvankelijk toegekende aanmoedigingspremie van 5. wordt veranderd in een premie van 20. Idee no. 28. D. de Jong. Aluminium-sigma-lassen. De voorgestelde ver betering van het lasapparaat blijkt een verbetering te geven, al is de oplossing nog niet ideaal. Er wordt echter een verbetering mede bereikt. Premie 30. Idee no. 31. W. Tromer. Voorkoming van beschadiging van lasmachines. De aangegeven oplossing geeft naar de mening van de Commissie geen verbetering. Geen beloning. Idee no. 32. W. Tromer. Ophangen van laskabels aan boord van sche pen. Wordt aangehouden voor nader overleg met de bedrijfsleiding. Idee no. 36. K. H. Veldt. Vastzet-inrichting voor torenkraan. De door inzender voorgestelde rem-inrichting zal, naar het oordeel van de Commissie, niet het gewenste resultaat opleveren. Geen beloning. Idee no. 38. W. Th. Hermans. Drukken van binnenbochten van kromme pijpen. Met dit idee worden thans proeven genomen. De eerste resul taten van die proeven zijn gunstig. Het idee wordt aangehouden totdat het totale resultaat van de proefnemingen bekend zullen zijn. Idee no. 49. A. Kroon en J. Kop. Buigen van spanten. Ook omtrent dit idee zijn de resultaten van de proefnemingen nog niet bekend. Wordt aangehouden. Idee no. 52. B. Bekkering. Voorkomen van chaos van laskabels aan boord. De voorgestelde oplossing kan alleen een provisorische zijn, die i.v.m. de kranen niet steeds toegepast kan worden. Bovendien is deze aangelegenheid reeds bij de bedrijfsleiding in behandeling. Geen beloning. Idee no. 53. D. de Grave. Verbetering aan Statosec-machine. De voor gestelde verandering van de branders zal niet worden toegepast, omdat een nieuwe machine, die de mogelijkheid van schuinbranden biedt, zal worden aangeschaft. Aanmoedigingspremie 10. Idee no. 55. G. J. C. de Ridder. Vervanging van houten proppen voor het buigen van pijpen door rubber-proppen. Wordt aangehouden voor nader advies van de bedrijfsleiding. Idee no. 56. D. Zwarts. Gebruik maken van nevelspuit bij het vlakken van platen. Het afkoelen van platen gaat op deze wijze wel iets sneller, maar de werkwijze is omslachtiger. Bovendien is het aan schaffen van de benodigde spuiten kostbaar. Aanmoedigingspremie 7.50. Idee no. 57. J. Krowinkel. Direct aflezen van pijpmaten op het pijpen- park. Het idee is niet nieuw, aangezien de bedrijfsleiding de voor gestelde wijzerplaatjes reeds eerder heeft aangebracht. Als idee is het voorstel wel goed. Aanmoedigingspremie 5. Idee no. 58. P. J. G. Oomen. Verhoging van de stabiliteit van de mag-' neet aan de boortol. Het idee geeft een verbetering, aangezien het kantelen van de boortol en daarmede de kans op het breken van de boren wordt verminderd. Premie 25. Idee no. 59. A. Huisman. Leggen van een luchtleiding naar het zgn. kaarsenterrein. Het idee is bruikbaar en uitvoerbaar, doch stuit af op (0) 95

Het Zeskant | 1956 | | pagina 9