1(UC€H opzij gelegd, kreeg ik het volgende antwoord: „Ik ben geen opruimer. Ze kunnen voor mijn part het heen en weer krijgen. Vanmorgen heb ik de op ruimers nog gevraagd dat zootje op te ruimen, maar ze verdhet! U bent toch de Veiligheidsinspecteur. Moet je toch eens zien. Overal gooien ze de rotzooi neer; je breekt je hals, je nek en je nieren als je niet uit kijkt!" Ik ging verder vragen, van wie die luchtslangen waren en waarom ze niet in de daar aanwezige beugels gehangen waren? Het antwoord was weer interessant. Het luidde: „Die zijn van mij. Veel te lastig om die in de beugels te hangen, want ik heb ze hier maar even nodig. Time is money en ik moet om mijn bon denken. Als ze daar hun nek over breken, dan is dat hun eigen schuld, want dan moeten ze maar uit hun doppen kijken." Kunnen jullie deze redenering volgen? Waarschijnlijk niet. Een uitzonde ring, zo'n antwoord? Neen, hoor; dat komt iedere dag voor. Wat er door hen zelf neergesmeten wordt, zien ze niet. Dat is niet erg. Zij vallen er niet over, maar die ander, die moet uit zijn doppen kijken. Veilig werken doe ik wel, maar hij niet. Onvelige situaties scheppen wordt niet door mij gedaan, maar door hem. Men ziet niet de balk in het eigen oog, maar wel de splinter in het oog van een ander. Nogmaals: Veiligheid voor allen, maar ook Veiligheid door allen. Werk veilig, allen samen! J. O. M. VERVOLG VERGADERING dd. 9 JUNI 1956 Idee no. 79. M. G. L. Dingcnouts. Voorkoming van beschadiging van laskabels. Dit is een verbetering van idee no. 70. Premie 50. Idee no. 80. E. H. Weideman. Aan de achterkant bedrukken van onder deelstaten. Idee is goed en uitvoerbaar en geeft besparing bij het wijzigen van de staten. Premie 10. Idee no. 81. D. v. d. Blom. Voorverwarmen van versterkingsringen van staalpannen voor het lassen. Het idee is zeer goed en geeft een ver betering, terwijl het ook tijd bespaart. Premie 75. Idee no. 82. D. v. d. Blom, Voorverwarmen van langsnaden van staal pannen voor het lassen. Dit idee berust op hetzelfde principe als idee no. 81 en is eveneens zeer goed. Premie 75. 108 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 10