VERGADERING IDEEËNBUSCOMMISSIE OP 14 JULI 1956 Idee no. 38. W. Th. Hermans, Het drukken van binnenbochten van kromme pijpen. Met dit iedee zijn proeven genomen, en deze zijn zeer geslaagd. Het idee blijkt zeer goed te zijn en betekent een belangrijke besparing. Premie 200. Idee no. 49. A. Kroon en J. Kop, Het buigen van spanten. Inderdaad kan op de spantenvloer sneller en eenvoudiger worden gewerkt, zodat het ingezonden idee een verbetering van de werkwijze vormt, boven dien wordt de productie groter. Beloning 25. Idee no 55. G. J. C. de Ridder. Vervanging houten proppen voor het buigen van pijpen door rubber proppen. Na verschillende buigproeven is gebleken, dat het idee goed is te gebruiken en de rubber niet ver brandt. Geeft besparing. Premie 35. Idee no. 70. M. den Held. Beugels voor ophangen voedingskabels enz. aan boord. Idee is goed, ook al zou het constructief verbeterd kunnen worden. Het geeft een besparing op laskabels. Premie 50. Idee no. 76. J. H. van Schijndel. Pakkingsnijder. Het idee op zichzelf is wel aardig, maar het is niet voldoende uitgewerkt. Bovendien blijkt, dat in de praktijk de pakking over het algemeen op maat van buiten wordt betrokken. Aanmoedigingspremie 5. Idee no. 77. J. H. van Schijndel. Uithalen van kopspieën van touwkop- pen. Het ingezonden idee levert een besparing op, daar de handeling nu door één man kan worden verricht. Het komt in de praktijk echter niet veel voor. Premie 10. Idee no 79. M. G. L. Dingenouts. Voorkoming van beschadiging van laskabels. Dit idee is vrijwel identiek aan het ingezonden idee no. 70. Daar het later werd ingezonden, komt het idee eigenlijk niet voor een beloning in aanmerking. Daar de constructie iets beter is dan van idee 70, heeft de commissie anders geadviseerd. Aanmoedigingspremie 10. Idee no. 83. W. P. Wies. Regeling ventilator 380 V., Inderdaad is de luchtstroom te sterk, zodat de geschetste gevaren bestaan. De bedrijfs leiding heeft zich reeds met deze kwestie beziggehouden. De oplos sing, die het idee geeft, is goed. Premie 20. Idee no. 84. A. Akkerman. Het vernieuwen van de vloer vóór de zand- straalcabine. Bij het zandstralen van grote stukken heeft de houten vloer veel te lijden, bovendien bevinden zich tussen het opveegsel dikwijls houtsplinters, waardoor de spuitketel kan verstoppen. Door het leggen van een tegelvloer zal de situatie verbeteren. Het idee is goed. Premie 15. Idee no. 86. J. H. Groos. Het ophangen van een takel en het plaatsen van een werkbank in de leerschool machinebouw. Indien gebruik ge maakt moet worden van de kraan, terwijl deze reeds in gebruik is, (0) 109

Het Zeskant | 1956 | | pagina 11