\ZaazUMinfr WIJZIGING VAN DE UITKERINGSVOORWAARDEN VOOR DE ZIEKENGELDVERZEKERING zijn er montagekraantjes aanwezig. Niettemin heeft inzender terecht geconstateerd, dat de hijscapaciteit in de machinehal te gering is, de bedrijfsleiding is zich dit terdege bewust. Aamoedigingspremie 10. Idee no. 88. L. v. d. Ree. Een slangenwaterpas in een magnetisch blok. Idee is goed, geeft arbeidsbesparing. Slangenwaterpas wordt niet veel gebruikt, daar er een vlakstoel aanwezig is. Premie 15. Ideeën 72, 90, 92 en 93 werden aangehouden. Ideeën 78, 85, 89, 91 en 94 kwamen niet voor een beloning in aanmerking. In de nieuwe Collectieve Arbeids-Overeenkomst voor de arbeiders in de Metaalindustrie is o.m. bepaald, dat in geval van verzuim wegens ziekte een wachttijd zal gelden, gelijk aan het aantal uren van een voor de betrokken werknemer geldende normale werkdag (geen Zaterdag zijnde), terwijl de werknemer na deze wachttijd een zodanige uitkering van zijn werkgever zal ontvangen, dat hij aan ziekengeld en uitkering tezamen 94% van de over elke dag of gedeelte van een dag gederfde verdienste ontvangt. Het Bestuur van de Bedrijfsvereniging voor de Metaalindustrie heeft be sloten de uitkeringsvoorwaarden voor deze categorie van verzekerden met ingang van de loonweek, waarin Maandag, 2 juli 1956, valt, in overeen stemming te brengen met de rechten, welke bij ziekte aan de C.A.O. voor de arbeiders in de Metaalindustrie kunnen worden ontleend. Met ingang van genoemde loonweek wordt de uitkering voor de op dat tijdstip lopende ziektegevallen op 94% gebracht. Voor ziektegevallen, die op en na bedoeld tijdstip aanvangen, wordt met inachtneming van een wachttijd, gelijk aan het aantal uren van een voor de betrokken werk nemer geldende normale werkdag, geen Zaterdag zijnde, uitkering van ziekengeld verleend ter hoogte van 94% van het dagloon. Ten einde de regeling zo eenvoudig mogelijk te houden, wordt de arbei der, die vóór 9 uur staakt, geacht arbeidsongeschikt te zijn geworden vóór de aanvang van de werktijd. Indien b.v. een werknemer, die Maan dagmorgen om 7.30 uur met zijn werk moet beginnen, om 8.40 uur ziek naar huis gaat, wordt aangenomen, dat hij vóór de aanvang van het werk arbeidsongeschikt is geworden. De Maandag geldt dan als wachtdag. Heeft de betrokkene M!aandag 4 uren gewerkt, b.v. van 7.30 uur tot 11.30 uur, dan verleent de Bedrijfsvereniging uitkering met inang van Dinsdag, onder aftrek van 4 uren. Volgens de C.A.O. zullen de kosten van de ziekengeldverzekering door werkgever en werknemer gelijkelijk worden gedragen. Uiteraard houden deze maatregelen een verhoging in van het aandeel in de premie voor de ziekengeldverzekering. Ondernemingen, waaraan een afdelingskas is ver bonden, welke tot dusverre bij ziekte uitkering van ziekengeld verleent met inachtneming van 2 wachtdagen en ter hoogte van 90% van het dag- 110 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 12