IN MEMORIAM P, VERBOOM De doop en de tewaterlating van het schip geschiedde door Mevrouw Van der Wal-Wedda, de echtgenote van de burgemeester van Staphorst. Zonder enige hapering gleed het schip te water en weer was een belang rijke fase in de bouw van de mijnenvegers afgesloten. Direct na de tewaterlating verzamelden de genodigden zich in de vergader zaal, waar de Directeur Mr. H. Smulders, enkele woorden wijdde aan de aangename samenwerking tussen de marine-autoriteiten en de Werf Gusto, die ook bij deze bouw weer zo duidelijk aan de dag was getreden. Voorts zegde hij Mevrouw Van der Wal-Wedda dank voor haar medewerking aan de tewaterlating rn bood haar als herinnering aan deze dag een zilveren schaal met inscriptie aan. Vervolgens werd het woord gevoerd door de Schout-bij-Nacht W. J. Kruys, die zeide verheugd te zijn, dat wederom één van de mijnenvegers, die t.z.t. aan de vloot van de Koninklijke Marine zal worden toegevoegd, aan zijn element kon worden toevertrouwd. Hij sprak de hoop uit, dat ook dit schip spoedig zijn bestemming zal kunnen volgen. Spreker dankte de Amerikaanse Marine, vertegenwoordigd door Captain Hugh P. Web ster, voor de prettige samenwerking bij de bouw van het schip. Tenslotte sprak de burgemeester van Staphorst, de heer v. d. Wal. Deze betuigde zijn dank en die van zijn gemeente aan Hare Majesteit de Konin gin voor de aan de gemeente Staphorst verleende onderscheiding deze mijnenveger de naam „Staphorst" te geven. Hij wees er voorts op, dat Schiedam alom in den lande bekend is door een bepaald artikel, dat in vrijwel iedere gemeente verkocht wordt. Voor de inwoners van Staphorst zal „Schiedam" echter een bijzondere klank krijgen als zetel van de Werf Gusto, waar de mijnenveger „Staphorst" werd gebouwd. Hij sprak de hoop uit, dat de „Staphorst" die nu door zijn gemeentenaren „ons schip" wordt genoemd alleen op vreedzame wijze de goede naam van Neder land en de Gemeente Staphorst zal uitdragen en dat het schip gespaard zal blijven voor het vervullen van een oorlogstaak. Pieter Verboom is op 3 juli 1956 overleden. Dat is het be richt, dat we in de morgen van de 4de juli jl. van onze afde ling te Slikkerveer doorkregen. Verboom was al geruime tijd ziek en we wisten dat er in dit geval op herstel van ge zondheid niet te hopen viel. Toch kwam het overlijdens bericht nog onverwacht. Verboom trad op 21 maart 1944 als klinker, in dienst van de Werf Gusto te Slikkerveer. Wij hebben hem leren kennen niet alleen als een goed vakman, maar ook en vooral als een goed kameraad. Hij was bij zijn mede-arbeiders zeer gezien, getuige het feit, dat hij gekozen werd tot voorzitter van de Kern te Slikkerveer. Ook maakt hij deel uit van het Bestuur van de Afdelingskas. Wij hebben in Verboom een plichtgetrouw medewerker van onze onderneming verloren. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en kinderen en wij wensen hen de kracht toe, het leed, dat hen trof, te dragen. Hij ruste in vrede. 112 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 14