<EZ) ankbetuigingen ■Qxcuróie NAAR HET G.E.B.-GEBOUW TE 'S-GRAVENHAGE Ondergetekende betuigt langs deze wegmede namens haar kinderen, haar oprechte dank aan de Directie, bazen en collega's voor het medeleven, betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van haar man, P. Verboom, en in het bijzonder voor het stoffelijk, blijk van belangstelling. Wed. N. S. Verboom-v. Gog. Ondergetekenden betuigen hun hartelijke dank aan de Directie, de collega's en „Het Zonnewiel" voor de blijken van belangsteling en de cadeaux welke zij ter gelegenheid van hun huwelijk mochten ontvangen. H. de Groot M. de Groot~Kerkaan. Mede namens mijn echtgenote betuig mijn hartelijke dank aan de Directie en aan het personeel van de Werf Gusto voor de blijken van belangstelling en voor het geschenk, ter gelegenheid van ons huwelijk ontvangen. J. Mookhoek. Op Zaterdag, 14 juli 1956 werd om 2 uur gestart met drie grote toering- cars met ruim 100 deelnemers, afkomstig uit verschillende afdelingen van het bedrijf. Na een vlotte reis naar den Haag werden we ontvangen in de cantine van het G.E.B. en verwelkomd door de heer Ir. J. A. M. Hermans, die tevens een duidelijke uiteenzetting gaf van de gang van zaken bij een electriciteitsbedrijf, nl. van brandstof (steenkool) tot electriciteit. Daarna werd er thee geserveerd, waarna de heer Zwetsloot een historisch beeld gaf van de groei van het G.E.B. vanaf de oprichting tot heden, nu de tweede uitbreiding tot stand komt. Allereerst werden de draaistroomgeneratoren bezichtigd, die elk een capa citeit hebben van 30.000 kw. Den Haag en omstreken gebruiken in totaal ongeveer 100.000 kw. Daarna werden de diverse andere apparaten beke ken, zoals de kolenvoorziening, koelwaterinstallatie, filters, ketels enz. te veel om op te noemen. Het gezelschap werd in vier groepen rondgeleid door de heren Pieper, de Mooij, Palmhoeck, v.d. Plas en v. Leeuwen (van het G.E.B.) en v. d. Es, Dentz en Groos (van de Werf Gusto). De heren van het G.E.B. gaven uitleg op de vragen op electrotechnisch ge bied, de heren van de Werf op het gebied van de staalbouw, die door de Werf Gusto is gemaakt. Na de bezichtiging van de eerste uitbreiding, die in 1950 ook door de Werf Gusto is vervaardigd, werden we in het Montagebureau onthaald op thee met koek en sigaren. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de tweede uitbreiding, die nog in aanbouw is. Nu kan men op de tekenkamers rekenen en tekenen, men kan in de werkplaats lassen en klinken en draaien, maar wat dit beeld te zien geeft, is met geen pen te beschrijven. De mach- 114 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 16