VERSLAG VAN DE DAMES-VIERDAAGSE langs de weg, Nijmegen binnen. Filmcamera's snorden, bloemen werden aangeboden door vrouwen, verloofden en bekenden! De intocht was glorieus! Bij dit alles kreeg je het te kwaad als je dacht aan de drie jon gens, die het buiten hun schuld niet hebben kunnen volbrengen; die de ergste dag hadden meegemaakt, maar daarna op doktersadvies hadden moeten stoppen. Na de afmelding en de onderlinge gelukwensen, reikte de leider de kruisen uit aan de lopers, die voor de eerste maal meeliepen, de kroontjes aan degenen, die voor de tweede maal de Vierdaagse gelopen hadden en Nico kreeg no. 3. In het kosthuis was het helemaal feest! Een speciaal bereide maaltijd (je zou je vingers mee opeten) en net voor ons vertrek koffie met gebak. Wat hebben ze ons verwend! Aan alles komt een einde en ook aan de Vierdaagse (met pijn en gijn) en we moesten afscheid nemen, wat niet meeviel. Ongeveer half acht trokken we weg en reden naar Slikkerveer, waar ons een hartelijk welkom was bereid. De leden van onze vereniging, die niet hadden meegelopen, wacht ten ons op met de leden van Anchors Away. In het schaftlokaal werden verschillende speeches afgestoken en bloemen aangeboden namens onze zusterverenigingen en Personeelsvereniging. Hartelijk dank Sportclub, Klaverjaclub, Hengelvereniging, Anchors Away en Personeelsvereniging! Na nog even gezellig bij elkaar te zijn geweest, gingen we moe, maar voldaan en met de blaren en stijve spieren als souvenirs, naar huis. B B. Daar onze mannelijke leden de 55 km moesten lopen en wij maar op de 40 km mochten uitkomen, waren we op ons zelf aangewezen. Te ongeveer kwart over zes stonden we in de rij om onze startkaarten in ontvangst te nemen en we startten in de stromende regen. Sokken en schoenen wa ren al gauw doorweekt, maar gelukkig hadden we beiden een rugtasje bij ons met spullen voor voetverzorging enz. Toen het tegen 11 uur droog werd, trokken we de regenjassen uit en waaiden we lekker droog. De natuur was prachtig! Even voorbij Valburg troffen we onze jongens aan en gezamenlijk gingen we door de finish. Onze voeten hadden zich uit stekend gehouden. De tweede dag was het stralend zomerweer en konden we volop genie ten. We hielden tijd over op deze dag, waarop we de jongens niet zagen. Nel had een beetje last van haar knie, maar 's avonds in het kosthuis kreeg je geen gelegenheid daarover te piekeren. Het medeleven en de hartelijkheid van het echtpaar, waar we in de kost waren, waren zó, dat er maar één woord voor is: prima! (0) 121

Het Zeskant | 1956 | | pagina 23