liet ^J-an d aevet vaa een snelle v Zo staan we dan alweer voor de eerste voorstelling in het komende sei zoen. De vacanties zijn althans voor de meesten Uwer achter de rug en we wenden de blik naar het jaargetijde met de lange en donkere avon den, de warme kachel en de avondjes uit. De avondjes uit; vaak mijlpalen in de dagelijkse routine van werken, eten, krantje lezen, kousen stoppen, slapen en weer opstaan. Heeft U dit nu ook, dat gevoel van; Ik wil er wel eens uit, we zitten elke avond maar thuis! We geloven, dat practisch ieder mens die verzuchting wel eens slaakt. En zon avondje uit kan dan ook werken als een verfrissend bad (vooral als je onderweg een mals regenbuitje meepikt). De eerste verfrissing, die het Bestuur U kan aanbieden, is het luchtige blijspel; „Aan d'oever van een snelle vliet", (Quiet weekend) van Esther Mc. Cracken, dat door de toneelgroep Magna Pete op 20 september 1956, te 8 uur, in het Passage Theater te Schiedam zal worden opgevoerd. De rolverdeling is als volgt; Sam Pecker, manusje van alles Piet Haazer Mary Jarrow Co Schaap Sally Spender, meisje van 14 jaar (wildebras) Kitty v. d. Sande Mildred Royd Gré van Eyck Arthur Royd Joop van 't Hof Bella Hitchess, een meid, die al jaren in dienst is van de familie Royd Anna Haaser Marcia Brent, getrouwde dochter van de Royds Thea Pols Miranda Bute, jong meisje van 17 jaar Jos. Reith Adrian Barasford Jan Juray Jim Brent, Marcia's man Henk v. Impelen Ella Spender, Sally's moeder Fiet Boute Denys Royd, zoon van de Royds Hans van Velzen Rowena M'arriot Agnes Ulrich Eerste bedrijf: De woonkamer in het buitenhuisje van de familie Royd in Throppleton. Een Vrijdagmiddag in september. Tweede bedrijf: eerste scène: zelfde decor, de volgende dag. tweede scène: ongeveer 6 uur later. PAUZE Derde bedrijf: zelfde decor, Zondagmiddag. N.B. Wilt U er om denken, dat we om 8 uur precies beginnen? Om 8 uur gaan de deuren van de zaal dicht. Zorg er dus voor, op tijd te zijn en denk erom, dat het afgeven van jassen aan de vestiaire enige tijd kost! (0) 124

Het Zeskant | 1956 | | pagina 26