kijkje OVER BUURMAN's SCHUTTING Chefs en bazen van Verschure bezochten Den Haag en traden in dis cussie met een Hagenaar over zijn vioolkist en houten ham. Aan het eind van het twistgesprek was Den Haag in het voordeel, dat moest de Ver- schure-redakteur vaststellen. Tot zijn spijt, staat erbij. En dat garandeert ons dat de redakteur op zichzelf genomen voldoende partijdig, d.w.z. pro-Amsterdams, was om door de Amsterdammers geloofd te worden. Overigens is en blijft Den Haag, niet tot ónze spijt, altijd in het voordeel. Wolken, zon en water, Holland op zijn best, zet Conrad-Stork bij een foto. Wij hebben totnogtoe wel de wolken en het water gezien, maar de zon slechts bij wijze van uitzondering. Dit schrijvende aan de vooravond van onze vakantie, zien wij met belangstelling uit naar de zon. En dan mag U de wolken en het water wel in Haarlem houden, Conrad-Stork- redaktie! De maatschappelijke toestand in Sliedrecht wordt gekenschetst door de dichter uit die plaats, Gédégé. Zekere Henk zat daar zonder voertje waarschijnlijk Sliedrechts voor het Nederlandse woord: voedsel en snuffelde in het rond, tot hij eind'lijk bij de buren iets in de vuilnisbakken vond. (U begrijpt wel, dat wij in de meest letterlijke zin Gédégé aan halen). Eén ding is zeker, Henk werkt niet bij de Klop. Bij J. 6 K. worden studiegroepen van tien man gevormd voor diverse cur sussen. Na ontvangst van ons aanslagbiljet menen wij niets beters te kun nen adviseren dan een cursus belastingontvanger. Ze hebben er hier in Den Haag, menen wij te weten, een soort akademie voor ook. Maar hoe kom je nu aan een baan in die richting? Tussen Kinderdijk en Den Haag zijn meer verschillen dan men zou gelo ven. Uit het L.S.Z.-nieuws lezen wij, dat na een zekere maaltijd gehakt en pudding toe werden geserveerd. Ach, het ligt er maar aan wat voor gehakt en wat voor pudding en wat je gewend bent Ook een figuur, die het deze zomer drukker heeft dan vorig jaar, is de blarenprikker van Gusto's wandelsportvereniging. Tenminste als wij het Gusto-nieuws mogen geloven en waarom zouden wij dat niet? Dit seizoen wordt er gemiddeld wel een blaartje meer gelopen dan vorige seizoenen. Wacht maar tot het volgende seizoen: de Herfst. Dan weet je niet waar je blijven moet van de blaren. Als Gusto's prikker daar achteraan moet, heeft-ie er een levenspositie van te verwachten. 100

Het Zeskant | 1956 | | pagina 32