jubileum W. Groeneweg Als de jongens van de Leerschool na een leertijd van enkele maanden de nodige handvaardigheid hebben verkregen, worden ze veelal in de fabriek „bij een maat gezet". En dan hangt het veel van die maat af, wat er van de jongen terecht komt. En maat moet zo'n jongen niet alleen zeggen: „Dat moet je zó doen", maar hij moet er bij vertellen, waarom de jongen het zó moet doen. Daar leren de jongens van. Daarom menen wij een beroep op onze oudere werklieden te mogen doen, om mee te helpen aan de opleiding van de leerlingen van de Leerschool. Roep die jongens, als ze bij U komen, ook een hartelijk welkom toe! We bedoelen dat niet in de geest van „Behandel de dieren met zachtheid: spaar de vogels", maar wel in de geest van de vader, die zijn zoon helpt de weg door het leven te vinden. Wk. 16 Augustus 1956 was voor W. Groeneweg een grote dag, omdat hij toen 40 jaren in dienst van de Werf Gusto was. Op de vooravond van die dag werd hij door zijn collega's gehuldigd. Daarbij werden door de heer De Raay de gelukwensen overgebracht van de heren Van Wieringen en Van Dijk, die beiden tot hun spijt niet aanwezig konden zijn. Vervolgens sprak de heer Van der Blom, die zijn waarderende woorden vergezeld liet gaan van een portefeuille. Als laatste werd het woord gevoerd door de heer Snelders; deze bood namens de collega's een fraaie kamerlamp aan. Voor de echtgenote van de jubilaris waren er enkele mooie bloemstukken. Op 16 augustus werd de jubilaris in de vergaderzaal van de Werf door de Directie ontvangen, waarbij ook de waarnemend burgemeester van Schiedam aanwezig was. De Directeur Mr. H. Smulders zeide verheugd te zijn, dat weer een naam kon worden toegevoegd aan de lange lijst van (0) 129

Het Zeskant | 1956 | | pagina 11