SLOPEN „besloten ruimten" heel goed „veilig werken" zijn. Maar dan moeten de arbeiders ook meehelpen deze maatregelen uit te voeren. Het gebruik van halfmaskers en overdrukmaskers stuit wel eens op tegen stand bij de gebruikers. Ik weet het wel: Het is niet prettig om de gehele dag met zo'n ding op je snuit te lopen. Evenmin als het altijd prettig is veiligheidsschoenen te dragen, of helmen of brillen of veiligheidsgordels te gebruiken. Maar toch kost het gebruik van al deze beschermingsmiddelen minder moeite dan U zoudt denken. En al zou het wat last geven, is het dat dan niet waard als je er gezond door blijft om te genieten van al het mooie dat er nog te genieten valt. Wat heb je aan de mooie natuur, zoals die op bijgaande foto te zien is, als je in het ziekenhuis ligt? J. O. M. Schiedam, Zomer 1956. Met verhitte gezichten hebben de spantenbuigers het laatste hoekijzer nauwelijks uit de oven getrokken of een legertje vaardige slopers stort zich verwoed op het oude gesteente. Nog is de vlammenzee niet geluwd en de wijd openstaande vuurdeur is gelijk de muil van een vreselijk dier, in welks ingewanden een alles verterend vuur loeit. Ik krijg een stille be wondering voor de alom gekende en vereerde Sint Joris, die een soortge lijk monster geheel alleen onschadelijk maakte. Een van een groep scholie ren afgedwaald padvindertje staat met open mond en als aan de grond genageld, het schouwspel gade te slaan. En vertolkt mijn gedachtengang volkomen als hij plotseling met zijn hoge, schelle jongensstem krijst: „Steek em die pin in z'n pens meheer!" De sloper ontgaat c!e humor en hij kijkt vernietigend naar het kereltje, ter wijl hij een enorme straal tabakssap in zijn richting loost. Waarop de 134 (o)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 16