VAN HET BESTUUR Als dit nummer van Het Zeskant verschijnt, behoort de uitvoering van Magna Pete met „Aan d'oever van een snelle vliet" al weer tot het ver- leden. We hopen, dat onze leden er van genoten zullen hebben. De eerstvolgende uitvoering van het programma van onze Personeelver- eniging vindt nu plaats op 22 en 23 oktober a.s., des avonds te 8 uur, in de grote zaal van Gebouw Irene. Op genoemde avonden zal worden gedraaid de film „TULSA", een kleurenfilm, die een beeld geeft van de strijd, die destijds gevoerd is tussen de olie-magnaten in Amerika en de boerenfamilies uit de streken, waar de olie geboord werd. De oliemagnaten verdienden toen schatten, terwijl de boeren de grootste moeite hadden het hoofd boven water te houden. Tulsa, de vrouwelijke hoofdrol in deze film, gaat met hulp van enige vrienden op haar eigen boerderij naar olie boren. Er wordt inderdaad olie gevonden en Tulsa gaat de bron zelf exploiteren, hetgeen niet naar de zin van de olie-magnaten is. Ze zet echter toch door en de olie vloeit rijkelijk. Tulsa wordt bezeten door een steeds groeiende zucht naar geld en naar machttotdat een catastrophale brand aan alle illusies een einde maakt. Maar dan ziet zij pas in, wie haar vrienden zijn en aan het slot van de film komt alles in orde. Zoals gewoonlijk! Zoals we hierboven reeds vermeldden, wordt deze film op twee avonden gedraaid. De leden ontvangen over deze avonden nog een circulaire, waar aan, zoals gebruikelijk, een strookje is gehecht voor het aanvragen van kaarten. Wilt U zo goed zijn, daarop duidelijk aan te geven, op welke van de twee avonden U de voorstelling wenst bij te wonen? En denkt U er om, dat we om 8 uur beginnen? (0) 137

Het Zeskant | 1956 | | pagina 19