TROPICA in t I la-land Woensdagmorgen 22 augustus, 7 uur. Bij het Postkantoor te Schiedam verzamelden zich de leden van Tropica. Om prompt 7 uur verschijnt een mooie, grote bus van „De Snelle Vliet", de secretaris deelt de indelingsformulieren uit en iedereen neemt plaats. Het weer belooft goed te worden en er is een goede stemming waar te nemen. Op het Marconiplein, in de stad en in het „Zuiden" bij de flat komen de Rotterdammers het gezelschap completeren en in snelle vaart gaat het nu in de richting van Gorinchem. Van Gorinchem naar Den Bosch en via Endhoven komen we in Weert. Er zijn vier liefhebbers voor vla. De bus stopt en de bakker wordt bestormd; niet door vier, maar zeker door vier maal vier hongerige „vis- koppen". Een paar minuten later stopt de bus weer en in een klein café tje wachten we een „Limburgs kwartiertje" op de koffie, die dan geserveerd wordt door een... klinker van de Gusto-Montage werken. Hij was met het klinken opgehouden en klinkt in het vervolg alleen nog maar met glazen! De montagemannen onder de leden vroegen hem hun dit kunstje te vertellen. Kon niet doorgaan. Via Roermond naar Sittard. Onze secretaris, een zoon van de streek, beklimt het radiogestoelte van de bus en weet ons te boeien door de kundige wijze van vertellen. We zien van zeer nabij de Staatsmijn Maurits. We krijgen diep ontzag voor de delvers van het zwarte goud, alhoewel we ons niet kunnen voorstellen waarom wij 10 gulden voor een hectoliter kolen moeten betalen en de mijnwerkers 85 cent, We zouden echter beslist niet willen ruilen! (En juist daarom moeien jullie nou die tien pop betalen. Red.). De Kampstraat in Geleen valt ons geweldig mee; we zien hier een com plete fabriek en zijn er trots op, dat ook deze fabriek de Gusto-kleuren draagt. Achter Geleen gaan we nu de Beekerberg op om even vóór het vliegveld rechtsaf te slaan. We gaan het Geuldal in en de dames uit het gezelschap zien met bange ogen de Slingerberg verschijnen. Het is werkelijk een geweldige diepte. Door het tunneltje via allerlei kleine dorpjes naar Bunde. Van Bunde naar Meersen en 8 km verder zijn we in Valkenburg. In vlot tempo naar het hotel, waar we onze tweede consumptie aange boden krijgen. Dan met z'n allen in een rustig tempo door het stadje, onderweg kaarten en souvenirs kopend, om toch gezamenlijk aan de voet van de Cauberg te verschijnen, waar we de Gemeentegrot gaan bezoeken. Ons gezelschap, 45 personen, is groot genoeg om een aparte gids mee te krijgen. Meer dan een uur dolen we door de gangen rond. Het is prachtig, 138 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 20