kijkje OVER BUURMAN's SCHUTTING De dichtkunst blijkt de Sliedrechters meer in de aderen te zitten, dan de trouw aan de onderneming. Naast gédégé is een tweede dichter opge staan. Reeds vernemen wij van bevoegde zijde dat ernaar gestreefd zal worden hun beider inspanning in één organisatorisch geheel onder te bren gen, zodat beide dichters in georganiseerd overleg en op socio-economisch, publiekrechtelijk en massa-psychologisch verantwoorde wijze de levensbe schouwelijke belangen van het Sliedrechtse volk kunnen behartigen. De nieuwe dichter besluit overigens zijn eerste vers: „Dit is een, curiositeit, ze diende lang De Klop", en dat wil er bij ons in Den Haag nog' niet in. Langjarige dienst is géén curiositeit... Duidelijk wordt dat overigens geïllustreerd door Conrad-Stork's heer Keppels, die na 54 jaren dienst de onderneming verliet. Hij had aanvan kelijk met stille trom willen vertrekken, aldus de C.S.-redaktie, maar werd toch opgemerkt en vertrok tenslotte met een straalkachel van het personeel en een klok van de firma. De stille trom berust nu bij de per soneelsafdeling van Conrad-Stork, tot wie belangstellenden zich kunnen wenden. Zeker geen belangstelling voor dit apparaat hebben ze bij L.S.Z., waar dezer dagen het honderdzestig-jarig bestaan gevierd is. Een massale invasie op de Zuiderzeewerken, wedstrijden voor foto's, gedichten, anekdotes en verhalen. De redaktie deelt mede, dat alles in „Het Zeskant" mag komen, d.w.z. in het firmanieuws van L.S.Z. Dat is een unieke gelegenheid om te zeggen wat je op je lever hebt. Overigens zal men later horen, wat er verder met de inzendingen gebeurt, zegt de redaktie. Maar, zeggen wij, men moet daaruit niet afleiden dat represaille-maatregelen worden voor bereid. Wél zijn represailles te verwachten voor een jubilaris bij Verschure, die daar sinds dertig jaar met enige onderbrekingen is werkzaam geweest. Het is nu uitgelekt, dat hij voordien bij mede-vennoot L.S.Z. had gewerkt, en er zijn mensen, die menen dat hij tijdens de onderbrekingen alleen maar naar Kinderdijk geweest is om rapporc uit te brengen over de stand van de baggerbouw in Amsterdam. Van bevoegde zijde in Den Haag alle bevoegde zijden zitten in Den Haag vernemen wij, dat maatregelen in overweging zijn. Hoe de landshoofdstad Den Haag in steeds toenemende mate ook in industrieel opzicht aan de spits komt te staan, moge blijken uit het feit, dat honderd Gusto-mannen de elektrische centrale alhier zijn komen be zoeken. Wij vernemen, dat men ook in Schiedam nu tot de toepassing van het elektrisch licht wil overgaan, sinds de invoering van het buskruit en het zwarte garen zo n succes hebben opgeleverd. Een vak, dat onze aandacht trekt, vinden wij vermeld in het firmanieuws van J. 6 K. „Scheepsbeschieters" trokken van Kinderdijk naar Zaandam om verdere vakbekwaamheid op te doen. Als men niet beter wist zou men kunnen denken, dat die scheepsbeschieters de sabotageploeg van J. 6 K. zijn. Hun taak? het beschieten van door deze firma gebouwde sche pen, teneindel de vraag op de scheepsbouwmarkt wat aan te wakkeren. Dat beschieten schijnt echt 1 te gaan, niet met kogels en kanonnen. 112

Het Zeskant | 1956 | | pagina 28