Ide&fa bus y—f VERGADERING IDEEËNBUS-COMMISSIE OP 18 AUGUSTUS 1956 Idee 72. L. Franken. Verbetering werkwijze in koperslagerij. De Com missie is van oordeel, dat het idee, dat op zichzelf wel aantrekkelijke kanten heeft, in de praktijk toch niet voor uitvoering in aanmerking kan komen. Het wachten op een hechter/brander kan worden voor komen door de koperslagers deze eenvoudige handeling zelf te leren verrichten en hen van de nodige apparatuur te voorzien. Aanmoedigingspremie 10, Idee 92. W, A. v. Alphen. Afneembare haken aan afzonderlijke delen van de laskooien. Verbetering van de laskooien is een onderwerp, waaromtrent reeds verschillende ideeën zijn ingezonden. Een defini tieve oplossing is echter nog niet aangegeven. De zaak is thans bij de bedrijfsleiding in behandeling en het resultaat daarvan zal moeten worden afgewacht. Aanmoedigingspremie 5, Idee 97. W. v. d. Wilt en B. Heikants. Verbeterde methode voor het op de plaats duwen van schotten, knieën en wrangen, die gehecht moeten worden. De Commissie acht de voorgestelde werkwijze een verbetering; zij adviseert tot aanmaak van de ontworpen gereedschap pen over te gaan. Premie 50, Idee 100. E. Vermeulen. Harmonica-wagen voor het aanbrengen van goten en sleden onder het schip. Het is de Commissie bekend, dat een wagen, als door de inzender voorgesteld, bij een andere werf is geprobeerd, doch niet heeft voldaan. De ontworpen constructie is niet stabiel genoeg. Aanmoedigingspremie 5, Idee 101. D. v. d. Neut. Inwendig zandstralen van kleine of dagtanks vóór het in elkaar lassen. De Commissie acht het idee juist en uit voerbaar. Er kan tijdrovend werk mee worden voorkomen. Premie 25, Idee 102. I. Langbroek. Gebruik maken van propaangas bij het lood- solderen in plaats van benzinelamp. De Commissie meent, dat het idee toegepast kan worden, mits de nodige veiligheidsmaatregelen ten opzichte van het propaangas worden genomen. Premie 15, (0) 127

Het Zeskant | 1956 | | pagina 9