lckeë*% bus en er zijn mensen, die mee gaan spelevaren! 't Is maar de vraag, of je van de ene kant van de weegschaal naar de andere kunt komen. Ik voor mij had tenminste een prachtige dag gehad en zo waren er velen. Tou- ringscars brachten ons tot besluit naar huis toe. Een prettige dag, maar ook een nuttige dag. Op vele punten leerzaam leerzaam vooral voor jongere mensen, die naar ik hoop ook eens de gelegenheid zullen krijgen met een proefvaart mee te gaan. v. Dr. VERGADERING IDEEËNBUS-COMMISSIE OP 8 SEPT. 1956. Idee no. 95. L. L, Heykants en W. v. d. Wilt. Lichte hangstelling voor één man. De Commissie acht dit idee goed en uitvoerbaar. Wellicht zal een enkel punt in de aangegeven constructie versterkt moeten worden. Het idee geeft een besparing op het stellingmaken. Premie 50. Idee no. 112. J. Bogerd. Het drukken van de kanten der platen onder de pers. De Commissie is met inzender van oordeel, dat het gebruik van losse strippen niet goed is. De voorgestelde wijze van werken geeft een verbetering. Premie: 15. Idee no. 114. P. de Ruiter. Gereedschap voor het uitdrukken van rol lagers. De Commissie heeft het aanvankelijk door inzender ingezon den idee no. 11-1956 beloond met een aanmoedigingspremie, omdat zij van mening was, dat de voetjes van de grijpers zouden breken. Het gereedschap is nu reeds geruime tijd in gebruik en voldoet goed, zodat er aanleiding is de aanvankelijk toegekende aanmoedigings premie te wijzigen in een premie van 25.(aanvulling met 17,50). Idee no. 115. J. Zwarts. Maken van mallen voor stamps voor het bui gen van ronde hoeken van stalen schotten. Het idee is goed en voorkomt het lopen naar de vloer om mallen te halen. Premie: 25. Idee no. 116. D. v. d. Blom. Voorwarmen van samengestelde staal- pannen. De Commissie is van oordeel, dat de voorgestelde construc tie een logisch uitvloeisel is van de reeds eerder door inzender ingezonden ideeën ter zake. Nieuw is echter de voorgestelde ver warming van de schuine bodem, die een besparing geeft. Premie: 50. De ideeën nos. 106 en 111 kwamen niet voor een beloning in aanmerking. De ideeën nos. 85, 105, 108, 109, 110, 113 en 117 werden aangehouden. 146 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 12