DE NIEUWE LEERSCHOOL r«orzicIitig erstamlig eilig De Leerschool voor de aanstaande scheepsbouwers heeft in het bedrijf in de loop der jaren reeds verschillende plaatsen gehad. Herhaaldelijk moest de Leerschool wijken voor andere bedrijfsbelangen. De laatste keer was dat, toen de Powerhall ontruimd moest worden ten behoeve van de bouw van de mijnenvegers. Er; nu is er weer een verhuizing nodig. Ditmaal niet omdat de Leer schoolruimte naast de smederij voor andere doeleinden gebruikt moet worden, maar omdat die ruimte voor het grote aantal leerlingen te klein is geworden. Zowel het vorige jaar als dit jaar is een belangrijk aantal nieuwe leer lingen in dienst genomen en we hopen het volgende jaar wederom een behoorlijke klasse te vormen. Het aantal leerlingen is daardoor veel groter geworden dan vroeger het geval was. En nu is er voor de Leerschool een nieuw gebouw neergezet: een ruim lokaal met veel licht en met een kleed- en wasgelegenheid voor de jon gens. Het staat op het platenpark naast hal 6. Nu we dit schrijven is het nog niet helemaal gereed, maar het schiet goed op en het zou ons niet verwonderen, als het op het ogenblik van het verschijnen van dit Zeskant reeds in gebruik genomen zou zijn. Leerlingen, jullie hebt nu een keurige nieuwe huisvesting; zorg. dat het keurig netjes blijft! En tot slot herhalen we, wat de verhuizer zegt als hij de meubelen in de nieuwe woning van zijn klant heeft afgeleverd (en z'n fooitje heeft ontvangen): ,,Veel geluk in je nieuwe huis!" Waarom? Drie ernstige ongevallen bij hijswerkzaamheden de laatste weken de volgende letsels: één gekneusde enkel: één gekneusde grote teen; één gebroken vinger. Een waarschuwend woord is hier dus wel op zijn plaats. Voor de met de hijswerkzaamheden belaste personen volgen hieronder nog weer eens de voorschriften en aanwijzingen, die door één persoon aan de kraan rijder moeten worden gegeven. 148 (01

Het Zeskant | 1956 | | pagina 14