gezet, 's Morgens werd nog even onder hoogspanning gewerkt en een podium opgebouwd. Op papier klopte alles prachtig en na afloop bleek, dat alles niet alleen op papier, maar ook in de practijk geklopt had. Alles liep gesmeerd. Om 14.15 uur trokken de eerste ploegen op stap het mooie polderland in. Vooral de 10 km-groepen, die heel sterk vertegenwoordigd waren, trokken de aandacht door hun ongedwongenheid. Vrolijk zingend tip pelden ze de 10 km uit. Maar ook de 18 en 25 km-groepen genoten van de mooie dag. Vooral in de bedrijfsgroepen werd zwaar gestreden om de eer van de lste prijs. Neem ze maar stuk voor stuk eens: Boele, Piet Hein, Gebr. Pot, de Ben; als een blok beton, zo vast van vorm, trokken ze zingend door onze gemeente. Ze gaven elkaar niets toe. De algemene opinie was, dat Boele of Piet Hein met de eerste prijs zou gaan strijken. De jury heeft een zware taak gehad om voor deze groepen een rangorde vast te stellen. De uitslag was: le prijs Boele; 2e prijs Piet Hein; 3e prijs Gebr. Pot. De 25 km voor burgergroepen was al even spannend; grote onderlinge rivaliteit, maar een prachtige sportieve geest. Hier was de uitslag: 1. Steeds Voorwaarts; 2. Olympia; 3. Oostendam. Er heerste een gezellige sfeer op onze eerste marsdag. We hadden een beetje pech, dat er diezelfde dag in Den Haag een Rode Kruis-mars was en dat het de Vrijdag er vóór zulk slecht weer was. Dat scheelde wel wat deelnemers. Maar al met al kunnen we terugzien op een prach tige dag in het bestaan van onze wandelsportvereniging. Een ieder was tevreden over onze organisatie en dat belooft wat voor onze volgende mars. Maar het legt ook verplichtingen op! Bewezen is, dat het kan. Leden en andere medewerkers, onverschillig op welke plaats U ingezet was, bij de controle, de garderobe, de inschrijftafel of waar dan ook, het wast af. De E.H.B.O. afd. Slikkerveer; hartelijk dank voor de ver leende medewerking, die U allen voor 100% gaf. We houden ons aan bevolen. En tot slot dank aan onze Directeur, de heer Conijn, die toe stemming gaf tot het gebruiken van de gebouw en terreinen van de werf. Verder toonde de heer Conijn zijn belangstelling door met Mevrouw Conijn een kijkje te komen nemen bij onze mars. Beiden lieten zich voor lichten over de wandelsport en gingen daarna op het parcours de deel nemende verenigingen en groepen zien voorbijtrekken. Het was een prachtige dag voor de W.S.V., waarop bestuur en leden met genoegen kunnen terugzien. B. 154 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 20