DE HOF IS EH HF Inderdaad, de kop is er weer af. In dit geval wordt dan de kop bedoeld van het speelseizoen van de Personeelvereniging, dat op 20 september jl. geopend werd met een toneelvoorstelling in het Passagetheater, waar de toneelgroep Magna Pete het blijspel „Aan d'oever van een' snelle vliet" opvoerde. Een luchtig niemendalletje, waaraan, gemeten naar de strenge maatstaven van onze toneelcritici, geen kop of staart zat. Toch was het amusant de perikelen te volgen, waarmee de familie Royd, die een „heerlijk rustig weekend in het buitenhuisje doorbrengt, wordt bezocht. We hebben sympathie gevoeld voor de geplaagde huisvader, die voor zijn bazige vrouw allerlei karweitjes op moest knappen, terwijl hij snakt naar een rustig vispartijtje. We hebben meegeleefd met Miranda, die zich uit de belangstelling van Denys Royd ziet gedrongen door een vamp-achtig logee-tje. We hebben genoten van de oude rechter, die zich op vrijersvoeten waagt en verwikkeld raakt in een nachtelijke strooptocht, die hem zijn reputatie en zijn baan kan kosten. Wij (mannen) hebben onszelf herkend in de gelukkige jonge vader, die buitenmatig trots is op zijn nog jeugdige stamhouder, bovendien nog verzot is op golf en zijn vrouw tot wanhoop brengt met zijn demon straties en verhalen. Neen, een „sterk" stuk was het beslist niet; wel een genoeglijk stuk, dat in een vlot tempo over het voetlicht werd gebracht. Onze Voorzitter, die verhinderd was het openingswoord te spreken, doch in de loop van de avond arriveerde, dankte Magna Pete dan ook hartelijk voor hetgeen het gezelschap op deze openingsavond heeft gebracht. Inderdaad; de kop is er weer af! 156 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 22