kijkje OVER BUURMAN'* SCHUTTING Jaap van Gusto schrijft over tropica in het vlaland en over twee heren die ene Julia Ceasar bezongen. Voor het geval U het niet wist: Tropica is Gusto's aquariumclub, 't vlaland is Limburg. Maar Julia Ceasar? Het zal wel familie zijn van Gaius Julius Caesar, de roemruchte Romeinse veldheer, maar hoe de vork precies in de steel zit, zullen ook wij graag van Jaap vernemen. De redaktie van J. K. stort zich weer op het probleem Ziekengeld en controlevoorschriften, een onderwerp waar je nooit over uitgepraat komt. Behalve de voor-de-handliggende voordelen, die U en ik genieten, wan neer we ziek zijn, ligt in deze materie een prettige bron van inkomsten voor drukkers in het hele land en een nooit-opdrogende fontein van kopij voor personeelsorganen. Als wij de redaktie van „De Schakel" zouden mogen geloven en waarom niet? is de hoofdstedelijke grond of althans wat daarvoor doorgaat een goede voedingsbodem voor humor. Afgezien van het feit, dat vanuit Haags perspektief het de vraag is of Amsterdamse grond hoofdstedelijk is bij ons weten bezit Den Haag geen gronden in Amsterdam is het ons duidelijk waar die humor vandaan komt. Alleen in humor vindt de Amsterdammer de kracht om de pontenmisère op het IJ te dragen. Onomwonden wordt dit gezegd in een artikel in het firmanieuws van de Klop, wanneer de redaktie een tocht van de personeelsvereniging naar Volendam en Marken beschrijft. Helaas heeft de schrijver een goed woord over voor de liedjeszanger, die zich noemt naar een bepaalde Amsterdamse stadswijk. Dit geeft zijn woorden in onze Haagse oren aanmerkelijk minder gezag, maar juist voor Amsterdammers mag dat reden zijn om het bedoelde artikel na te slaan. Overigens gingen de Sliedrechters niet in Sliedrechts ornaat, met koppel en speer, naar Volendam, doch gewóón, in wandelkostuum, zoals dat heet. De onderbrekers van Conrad-Stork gingen op stap met een bus. Als U zich afvraagt, wat onderbrekers zijn, moet U de foto zien in het C.S.- nieuws. Daar heeft men de bustocht onderbroken en halt gehouden voor een instelling van openbaar verkeer, „Het Rode Hert" genaamd, hotel, café en restaurant. Als je daar een gewoonte van maakt, ben je een onderbreker. 1B0N1CUJ 124

Het Zeskant | 1956 | | pagina 28