ldee>ë*t met de omstandigheid, dat de bestelling van die schepen in de lijn van de verwachtingen lag, heeft de Directie de plannen goedgekeurd en kon met de uitvoering worden aangevangen. Als eersten kwamen de mensen, die de grondboringen en de diepsondering moesten verrichten, om vast te stellen waar de zandplaat zat, hoe de bodemgesteldheid was enz. Aan de hand van deze gegevens kon dus de lengte van de palen worden bepaald. Intussen waren verdere voor bereidingen getroffen. En zo kwamen dan op een goede dag (een slechte dag voor de schoorsteen en de spantenoven!) de slopers. De spantenoven, nog niet geheel koud van het laatste vuur, dat er in gebrand had, moest na jaren trouwe dienst als eerste vallen onder de slopershamers. Maar ja, de methoden van het schepen bouwen zijn zodanig gewijzigd, dat deze oven overbodig geworden was. Na een paar dagen kwam ook de schoorsteen aan de beurt. Hiervan moest nl. eerst de kop zijn gesloopt alvorens de heistelling met zijn 4 x/2 tons blok kon beginnen met de in middels gearriveerde palen in de grond te tikken. Gelijktijdig hiermede moesten de sporen worden opgeruimd, die in verband met de verlengingen niet gehandhaafd konden blijven, en putten worden gegraven ter plaatse waar de palen moesten komen in verband met de eventuele aanwezigheid van ketels, lucht- en waterleidingbuizen. Gedeelte lijk moesten deze worden opgegraven en omgelegd, en na al deze voor bereidingen arriveerde de heistelling om als eerste deel van zijn taak 25 betonpalen, lang 23 m en met een gewicht van 10 ton per stuk, de grond in te slaan. Dit eerste gedeelte omvatte de palen voor de verlenging van helling 3 en de kraanbaan. Het tijdstip hiervoor was zodanig gekozen, dat het heiwerk voor de kraanbaan-verlenging in het tweede gedeelte van de fabrieksvacantie viel. De bedrijfsleiding had nl. de eis gesteld, dat geen storing in het sectietransport naar buiten mocht optreden en daaraan had den wij ons maar te houden. H. VERGADERING VAN DE IDEEËNBUS-COMMISSIE OP ZATERDAG 13 OKTOBER 1956 Idee 109. Mej. Bonardt. Het typen, in plaats van stempelen, van de firmanaam onder de brieven. De Commissie is van oordeel, dat de voorgestelde werkwijze de brieven een beter aanzien geeft, terwijl tevens enige besparing wordt verkregen. Premie: 25, Idee 110. W. T. Hermans. Drukcylinders voor 900-tons pers. De Com missie heeft waardering voor de wijze, waarop inzender getracht 158 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 10