i Algemene ledenvergadering Woensdag 10 oktober 1956 werd de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden in een van de zalen van Gebouw Irene, welke helaas zoals gewoonlijk zeer slecht werd bezocht (19 leden!). De opening, ingekomen stukken en notulen van de vorige vergadering gingen vlot onder de hamer door. Ook de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester werden na het beantwoorden van enkele vragen zonder opmerkingen door de vergadering goedgekeurd. Uit eerstgenoemd jaarverslag bleek, dat onze vereniging per 1 oktober 1956 501 leden en 2 donateurs telde (per 1 oktober 1955: 492 leden), terwijl de verschillende onderafdelingen van de P.V. tesamen 296 leden hadden ingeschreven. Een lichte stijging dus van het aantal leden. Het verslag van de penningmeester was minder rooskleurig. Zoals u reeds op de achterzijde van de u toegezonden convocatie voor de ledenvergade ring heeft kunnen lezen, is het saldo van de rekening 19551956 zeel gering. Toen dan ook het verslag van de kascommissie, de rekening over het boekjaar 19551956 en de oprichting van de Postzegelclub waren goedgekeurd, stelde de voorzitter het punt: vaststelling van de contributie en de begroting voor het jaar 19561957 aan de orde. Reeds vanaf 1949, aldus de voorzitter, bedraagt de contributie van de P.V. 25 cent per week, hoewel zoals ieder weet zeer sterke kosten stijgingen hebben plaats gevonden. Zo zijn ook de kosten van de P.V. en van de onderafdelingen gestegen. Het is dan ook noodzakelijk gebleken de vergadering een voorstel tot verhoging van de contributie met 5 cent per week voor te leggen. Na een geanimeerde discussie werd daartoe be sloten. De contributie voor de buitenleden werd vastgesteld op 18, per jaar. Het volgende punt, de verkiezing van bestuursleden en leden van de kascommissie, leverde geen moeilijkheden op. De heren Licht, Ir. Bastian en Meijers werden bij enkele candidaatstelling als bestuursleden herkozen. Als leden van de kascommissie werden de heren Pelgrim, de Ruiter en Schuytvlot benoemd. De rondvraag leverde nog enkele vragen en opmerkingen op. Omtrent enkele punten zeide het bestuur nadere overweging toe. Nadat de heer Van Iperen namens de besturen der onderafdelingen het P.V.-bestuur de dank der onderafdelingen had betuigd voor hetgeen het bestuur voor de P.V. in de afgesloten periode had gedaan, kon de voorzitter op een zeer nette tijd de vergadering sluiten. Hetgeen hij dan ook prompt deed. N. 168 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 20