„TROPICA" op Huiskeuring ^ulóa Op maandag en dinsdag, 22 en 23 oktober 1956, was telkenmale een behoorlijk aantal leden met introducés aanwezig in de grote zaal van Gebouw Irene, waar de eerste films van dit seizoen voor hen werden gedraaid. In het voorprogramma waren enkele films opgenomen, waarvan „De schonen van de Stille Zuidzee" wel de aardigste was, voornamelijk wegens de voor de meesten onzer onbekende gebruiken, dansen en kleding. De hoofdfilm vertelde het verhaal van de opkomst van de olie-industrie in Oklahoma (Amerika); van de verbitterde strijd van de boeren tegen de alles vernietigende olie, die hun kostbaar grasland verwoest, en van een meisje, dat zich werpt in de strijd der oliemagnaten. Na een vrij traag begin ontwikkelen de gebeurtenissen in Tulsa thans een van de rijkste en machtigste oliesteden van Amerika zich storm achtig en vinden hun hoogtepunt in een enorme brand op de olievelden, waarbij de helden van het verhaal tenauwernood van de vuurdood worden gered. De film eindigt dan, zoals gewoonlijk, met een „happy end". N. Evenals vorig jaar waren er een aantal liefhebbers C onder de leden die in een sportieve strijd wilden uitmaken welke bak als Kampioensbak van de ver eniging uit de huiskeuring te voorschijn zou komen. Het bestuur fungeerde als keuringscommissie. In drie avonden waren de bakken gekeurd, vele gezellige uren werden door de commissie hieraan gegeven. De ontvangst was bij elke liefhebber hartelijk en sportief. Het bestuur is tevreden, zéér tevreden zelfs, want de kwaliteit is buitengewoon goed. De eerste acht bakken kunnen op elke ten toonstelling ten toon gesteld worden en zullen er een goed figuur slaan. De commissie is zelfs van mening dat de eerste vier met de hoofdprijzen zouden gaan strijken. Voor deze liefhebbers wordt dan ook een prijs beschikbaar gesteld, en no. 1 zal een wisselprijs in ontvangst mogen nemen. De nummers negen tot en met dertien mogen nog als goed betiteld worden. Veertien en vijftien waren minder goed. Om de „Zeskant" lezer een beeld te geven wat de keuring inhoudt, volgen hieronder: a. het keuringsformulier van de eerste prijswinnaar; b. de totaal uitslag van alle vijftien bakken. De laatste tijd mocht „Tropica" weer enige nieuwe leden noteren en is het ledenaantal weer aardig in de buurt van de honderd. Zijn er nog liefhebbers die idee hebben om een stukje natuur in hun huiskamer te halen: informeer eens bij het bestuur en u krijgt volledige inlichtingen en zij zullen u graag ter zijde staan met raad en daad. HET BESTUUR (0) 169

Het Zeskant | 1956 | | pagina 21