„Saint Jean de Luz" BEPROEVING EN OPLEVERING CUTTERZUIGER (C.O. 362) „Het is een lollig ding" schreeuwde één van de aanwezigen bij de be proeving van de C.O. 362 boven het geraas van de G.M.C. dieselmotoren uit en bedoelde daarmede dat de „Saint Jean de Luz een goede zand zuiger is, die in ongeveer zes maanden gebouwd een straal water uit z'n 400 mm persbuis spoot, waarop de drijvende stoomspuit „Jason uit Amsterdam wel jaloers zal zijn. Om aan deze door de opdrachtgever, de S.F.E.D.T.P. te Parijs, gestelde levertijd van zes maanden te kunnen voldoen had zij zeil de beide 500 pk G.M.C. dieselmotoren voor aandrijving van de zandpompen in Amerika gekocht. Met de twee zandpompen in serie geschakeld bij een zuigdiepte van ca, 10 m en een pershoogte van ca. 82 m waterkolom zal deze zuiger binnen kort in Douala aan de westkust van Afrika (Frans Cameroen) gaan wer ken. Bij de beproeving op zaterdag 4 augustus 11., waarbij enkele heren van de S.F.E.D.T.P. aanwezig waren, werd de hoeveelheid opgezogen zand maar weer in het IJ gespoten. Vanzelfsprekend waren er ook bij deze beproeving weer enkele kleinig heden, welke verholpen moesten worden. Deze waren even zovele dankbare objecten voor de met notitieboekjes rondlopende personen, welke zodoende een afwerklijst maakten, waarnaar de zuiger technisch volmaakt en afgeleverd is. De verzorging van de inwendige mens werd bij de beproeving van de zuiger, bij wijze van uitzondering in deze zomer, in een koesterend zonnetje sportief aan dek geaccepteerd en genuttigd, omdat de inrichting van deze zuiger zeer sober is gehouden. Hoewel deze korte beproeving tot volle tevredenheid van de opdrachtgever was verlopen, werden de beide zandpomp-dieselmotoren op vrijdag en zaterdag 10 en 11 augustus 11. nog eens aan een 24-uur proef onderworpen, welke eveneens zonder enig bezwaar verliep. In de daarop volgende week 138

Het Zeskant | 1956 | | pagina 30