ONS WERK werd de zuiger afgetuigd en in het drijvend dok gedemonteerd in twee stel zijpontons en vier secties, welke door de drijvende bok te water werden gezet. Voor het evenwel zover was gaven enkele van onze mensen als hun mening te kennen, dat de secties zouden zinken. Maar door verschuiving van enkele delen daarin bleek hun inzicht toch niet juist te zijn, want alle secties lagen practisch recht. Hierna is de zuiger en de reservedelen in ca. twintig grotere en kleinere colli aan boord van de vrachtboot ,,La Rochelle" geladen met bestemming Douala. Daar zal één van onze monteurs met behulp van vreemd personeel de secties weer in elkaar zetten en tot één geheel samenbouwen, benevens alle verdere werkzaamheden verrichten welke nodig zijn om de zuiger in bedrijf te stellen. Hiermede zal dan weer een baggervaartuig voor één van onze grootste afnemers afgeleverd zijn en zijn werk in het verre vreemde land ver richten. Wij hopen, dat de „Saint Jean de Luz" tot voldoening van de opdracht gever een lange en voorspoedige werktijd tegemoet mag gaan, waarmede dan tevens bewezen is dat door de I.H.C.. weer een goed werktuig aan de internationale baggervloot is toegevoegd. G. (Vs) Bladert u ook wel de jaargangen van ons Zeskant eens door? Hoe komt dan bijzonder de bekoring van het vele werk, dat wij, de duizenden der IHC-Holland gezamenlijk hebben mogen maken voor baggerende buren en vele verre volken. Steevast zijn er de verhalen van nieuwe opdrachten, vlotte tewater latingen en geslaagde beproevingen en zoveel andere belangrijke zaken meer, die alom ons kennen en kunnen roemen; en dat is fijn! Al blijft er altijd wel wat aan te merken en te verbeteren, en al maken we helaas ook wel eens een fout,ons werk mag gezien worden! Wees er gerust maar een gepast tikje trots op: In ons vak staat IHC in kennen en kunnen vooraan, met alle risico's van zo'n uiterst belangrijke, maar ook gevaarlijke plaats. Een goed stuk werk van ONS, wel dat spreekt voor de klant immers vanzelf; maar een fout bij ons, weegt hem tienmaal zwaarder bij ons dan elders Kennen en kunnen; wat je allemaal hebt geleerd en wat je allemaal hebt gedaan. Degelijk werk van elke man in elke afdeling vergt evenzeer degelijke vakopleiding. Voor afschrijven of draaien, pijpen leggen of bank- werken, enz. net zo goed als voor onze constructeurs en tekenaars en boekhouders. En alle schrijvers niet minder, niet waar!! Waar en wanneer ook, altijd geldt voor allen de eis van grote nauw keurigheid. Want hoeveel kwaad kan een verkeerde maat, of een ver keerde letter, ja een verkeerde komma doen! Wie bij ons wat schrijft, en dat doet vrijwel iedereen in bedrijf of op kantoor, iedereen dus doet dat werk „zo goed mogelijk". Altijd duidelijk leesbaar schrift, zonder „fraaie" franje aan letters en zinsbouw en natuurlijk ook zonder vlekken! Zo zijn uw tekening en rekening, ja zo doende zijt U zelf de waardige vertegenwoordiger van onze moderne vooraanstaande bedrijven, onze IHC, waarmede de klant heeft te maken. Ja zeker, die IHCdat zijn WIJDat zijt GIJ! 139

Het Zeskant | 1956 | | pagina 31