kijkje OVER BUURMAN'! SCHUTTING Zij die dachten, dat de scheepsbouw een industrie is met een lang en eerbiedwaardig verleden, worden wel wreed uit die droom gewekt, als zij J. K.'s firmanieuws lezen. Daar wordt een startcursus voor de scheeps bouw aangekondigd. Nou, dan gaat het nu toch eindelijk beginnen. De eerste atoomcentrales draaien; 't wordt tijd dat er ook eens schepen ge bouwd worden. Les 1: het blakeren en uithollen van boomstammen. Bij L.S.Z. waar men dit stadium van holle boomstammen achter de rug heeft werd een werfcantine geopend. Een niet nader te noemen heer, sprekend namens drie niet nader te noemen organisaties van werknemers, sprak er zijn vreugde over uit, dat hij na het totnogtoe zakelijke en schaarse kontakt met L.S.Z. nu ook een feestelijke gebeurtenis mocht meemaken. Hij feliciteerde L.S.Z. met deze aanwinst. Het is prettig van jezelf te we ten, dat je, waar ook en hoe ook, een aanwinst bent en een reden tot gelukwensen. Zo'n reden is wel te vinden in Sliedrecht, waar Gédégé levensgroot en oersterk zijn verzen brengt in het Klopse firmanieuws. Nu een vers in Sliedrechtse stijl, dat in zijn virtuoze zeggingskracht en geacheveerde dictie veel moderne dichters ten voorbeeld gesteld kan worden. (Zo zou een literair kritikus het hebben kunnen zeggen). Wij, daarentegen, vragen ons af: „Waffere momme? Hoeleke dichter stong sèves onder de vète- bank? Bij Verschure nam een collega afscheid, die dikwijls werd ingeschakeld bij het hijsen van zware stukken. Van doorgaans betrouwbare en goed ingelichte zijde vernemen wij, dat verwacht kan worden dat van Verschure binnenkort aanvragen zullen uitgaan aan diverse fabrikanten voor het le veren van rijdende werfkranen. De vooruitgang van de techniek houdt geen halt bij Sloterdijk, Ook in Amsterdam gaan machines allengs het werk van mensenhanden overnemen. Als U koffie wilt drinken in IHC-verband dan moet U naar Haarlem gaan, waar Conrad-Stork voor dit doel een heel machinepark heeft inge richt. Alleen al de melkkoker heeft een capaciteit van 75 liter en de kwaliteit van de koffie zal heel wat beter zijn dan voorheen. Wij hebben voorheen nooit gemerkt, dat ze bij Conrad-Stork ooit koffie maakten, maar zijn blij te weten, dat het nu in elk geval wèl zo is. Wij zullen trachten gedaan te krijgen, dat koffiemonsters aan de technische en cal culatorencommissies van de IHC worden toegezonden. Misschien willen nog andere vennoten hun voordeel doen met de CS-ervaring. Dat wandelsport niet te lichtvaardig moet worden opgevat, blijkt weer bij Gusto. Nadat vrijdagavond de vlaggestokken, tafels, banken e.d. waren klaargemaakt, liepen ze zaterdag als een blok beton door Slikkerveer. Nu van tweeën één. Of die vlaggestokken e.d. waren van beton, óf ze liepen met al dat spul op hun nek als een blok hout door Slikkerveer. Maar het lijkt in elk geval meer op gewichtheffen dan op wandelen. IB0N1CUS 140

Het Zeskant | 1956 | | pagina 32