Tot slot zei de heer W. A. Fischer, directeur van de N.V. Aannemers bedrijf voorheen Firma T. den Breejen van den Bout te Aerdenhout, dat zijn maatschappij, door beide directeuren hier vertegenwoordigd, gaarne tweekoppig gehoor had gegeven aan de vriendelijke tweevoudige uitno diging van Verschure en Van Hattum en Blankevoort voor dit twee voudige feest. Hij constateerde, dat zij zich bijzonder verheugden deze belangrijke indus triële gebeurtenissen te mogen bijwonen Omdat: Het getuigde van de prettige relatie die er tussen zijn firma en Ver schure bestaat en dat zij, zonder zelf een order aan Verschure te heb ben verstrekt, toch in de vreugde mochten delen over de opdrachten, die Van Hattum en Blankevoort heeft geplaatst. Collega's Van Hattum en Blankevoort zoveel edelmoedigheid opge bracht hadden, dat zij de verfijnde producten van hun concurrentie vermogen durfden te vertonen. De Nederlandse baggervloot verrijkt zou worden met twee hyper moderne baggermolens. Dit laatste vooral vond hij zeer belangrijk en is misschien belangrijker dan menigeen zich voorstelde. Hij deelde mede, via het Centrale Baggerbedrijf te weten, dat de Nederlandse baggervloot gemiddeld 26 jaar oud is, doch ondanks deze hoge leeftijd èn door goede werkvaardigheid èn door omvang lage baggerprijzen mogelijk maakt. „Tussen oud en nieuw materiaal bestaat een betrekkelijke wanverhouding voorzover dit rente en afschrijving van geïnvesteerd kapitaal tegenover productie betreft. Hoe meer nieuw materiaal er echter gebouwd wordt, hoe eerder de collega' zullen bemerken dat er nog een andere, zij het ook geringere wanverhouding bestaatnamelijk die in reparatiekosten van oud en nieuw materiaal. Moge de eerste wanverhouding de nieuwbouw afremmen, laat de laatste dan een stimulans zijn tot het slopen van het verouderde. Met deze voorlopig misschien wel vrome wens eindigde spreker echter niet alvorens hij de firma Verschure gecomplimenteerd had met het prachtige werk, dat zij hebben geleverd en de firma Van Hattum en Blankevoort een goede toekomst en veel lonend werk met de beide nieuwe bagger molens te hebben toegewenst. Daarna werd met de salonboot „Am sterdam" een rondvaart over het I] 129 De Heer Fischer sluit de rij.

Het Zeskant | 1956 | | pagina 5