en een gedeelte van het Noordzeekanaal gemaakt. Tijdens deze rondvaart vonden aan boord filmvoorstellingen plaats. Tenslotte werd koers gezet naar de reeds afgebouwde en bedrijfsvaardige „Beverwijk 1", die een ligplaats bij de golfbrekers in het IJ had gekozen. Hier aangekomen stapte men op de „Beverwijk 1" over voor het meemaken van een baggerproef, die door allen met bijzondere interesse gevolgd werd en veel voldoening schonk. Na deze baggerproef vond, tijdens het strijken van de I.H.C. vlag en het hijsen van de vlag van Van Hattum en Blankevoort, op het bordes van de hoofdbok de overdracht van de „Beverwijk 1" door de heer Ir J. A. M. Verschure aan de heer Ir J. C, van Hattum plaats, waarbij de heer Ver- schure de wens uitsprak, dat deze molen, waarop door de medewerkers uit onze bedrijven hun uiterste best is gedaan, in de toekomst tot grote voldoening van de firma Van Hattum en Blankevoort zou werken. Ook deze nieuwe baggermolen zal ongetwijfeld, zowel in Nederland als daarbuiten, de naam van de firma Van Hattum en Blankevoort en die van de I.H.C. alle eer aandoen. De technische hoofdgegevens van de beide baggermolens zijn: Lengte 50.02 m Breedte 10.04 m Holte 3.20 m Emmerinhoud 860 ^'ter Aandrijving diesel-elektrisch 1 hoofd-dieselmotor van 840 epk voor aandrijving van de dynamos 1 hulp-dieselmotor van 155 epk, eveneens voor aandrijving van een dynamo. Uitgerust met twaalf elektrische lieren, waarvan een gedeelte met Ward- Leonard regeling. Ook de emmerketting wordt door een W.L. elektro-motor aangedreven. De molens zijn op iedere hoek met een zogenaamde verhaalpaal uitgerust met behulp waarvan de verhaaldraden onder water kunnen worden ge houden teneinde eventueel passerende schepen niet te hinderen. De mo lens worden gebouwd onder toezicht van het classificatiebureau „Veritas". L. (Verschure) De overdracht. De vlag van de [irma van Hattum en Blankevoort gaat omhoog De baggermolen „Beverwijk 1

Het Zeskant | 1956 | | pagina 6