IcUeën 6us gesproken. Bij Wiens geboorte de stem klonk: Vrede op aarde en een welbehagen in de mensen, die van goeden wille zijn. We schrijven deze regels aan het einde van november. Hoe zal het met Kerstmis zijn? Zal de wereld in lichterlaai staan of zal de rust zijn teruggekeerd? We weten het niet. De tijd gaat snel en de omstandigheden wisselen met de dag. Maar vast staat, dat het weer Kerstmis wordt en dat millioenen mensen dan zullen denken aan „Vrede op Aarde". En als de mensheid zich in brede lagen gaat voorbereiden op de viering van het Kerstfeest, dan zal dit toch iets bijdragen de vredeswil van de volkeren tot uiting te brengen. Moge het dan zó zijn, dat het Nederlandse Volk, met zijn Hongaarse gasten, het Kerstfeest in vrede kan vieren. En niet alleen vrede met Kerstmis, ook vrede de dag, de week, de maand na Kerstmis. Vrede het gehele jaar door. Niet alleen vrede tussen de volkeren, maar ook tussen de mensen onderling; in de werkplaats, in het gezin. VERGADERING VAN DE IDEEENBUSCOMMISSIE op 12 november 1956 Idee no. 96. L. Franken, Buigen van pijpen op de pijpenbuigmachine. Het is de Commissie gebleken, dat dit idee in bepaalde gevallen bruikbaar is, en dan enige besparing oplevert. Zij wijst er op, dat deze zelfde werkwijze reeds eerder is voorgesteld en toen door de Commissie is afgewezen. Nu de Commissie bij nader onderzoek tot de conclusie is gekomen, dat het idee in bepaalde gevallen uitgevoerd kan worden, behoort de toe te kennen premie toe te vallen aan de aanvankelijke inzender. Voor idee no. 96 kan een aanmoedigings premie beschikbaar worden gesteld. Aanmoedigingspremie 10, Idee no. 63. de Bruyn, Aangeven van de graden voor het buigen van pijpen door de schetser. Dit idee, dat aanvankelijk door de Commissie werd afgewezen, is nader gebleken in bepaalde gevallen bruikbaar te zijn. Premie 25, Idee no .122. D. de Jong. Verbetering aan de Sigma-lasmachine. De Commissie meent, dat het monteren van de draagregelaar aan de laskist geen aanbeveling verdient, omdat de machine dan niet meer (0) 174

Het Zeskant | 1956 | | pagina 10