van afstand kan worden bediend. Het combineren van de lasstroom- kabel met de gecombineerde kabel acht de Commissie een verbetering. Premie 10, Idee no. 126. M. J. den Ouden. Maken van oren voor het ophangen van een brug van de wal naar het schip. De Commissie acht dit idee juist. Het is reeds tot uitvoering gebracht. Premie 25, Idee no. 130. A. Leerentveld. Het aanbrengen van een vaste gradenboog op de hoek van de werktafel. De Commissie wijst er op, dat het zuiverder is met maten te werken dan met graden. Bovendien zal een gradenboog, die op de werktafel is aangebracht, niet steeds ge bruikt kunnen worden, b.v. in de gevallen, dat het materiaal buiten de werktafel uitsteekt. Aangezien de arbeider in die gevallen toch weer de beschikking over een gradenboog zal moeten hebben, heeft het aanbrengen van de gradenboog op de werktafel geen zin. Aanmoedigingspremie 7,50. Idee no. 134. S. P. Martens. Verstrekken van mallen aan de platen- drukker. De Commissie wijst er op, dat een soortgelijk idee reeds te Schiedam is ingediend en dat thans ook volgens dit idee wordt ge werkt. Het idee is echter nog niet te Slikkerveer ingevoerd. Inzender heeft daarop nu de aandacht gevestigd. Aanmoedigingspremie 10, Idee no. 135. J. M. v. Buren, Vervaardigen van schuiven in luchtkokers. Het idee is zeer goed en gemakkelijk toe te passen. Het geeft een belangrijke werkbesparing. Premie 75, De ideeën nos. 32, 85, 105, 108, 128, 129 en 132 werden aangehouden. De ideeën nos. 124, 125, 131 en 133 kwamen niet voor een beloning in aanmerking. Productiviteitsverhoging (0) 175

Het Zeskant | 1956 | | pagina 11