VEILIG WERKEN Door te handelen, zoals hieronder staat aangegeven, krijgt U zeker een ongeval, dus letsel! Bij onderzoek door diverse deskundigen bleek, dat meer dan 80 van het aantal ongevallen te wijten is aan onveilige handelingen. Bekijk onderstaand lijstje maar eens goed! 1. Handelen zonder bevoegdheid, zonder opdracht. Dus iets doen, wat men niet mag doen. 2. Onveilige snelheid. B.v. te snel rijden, hard lopen, gooien met materiaal. 3. Buiten gebruik stellen van beveiligingen. B.v. beveiligingen van een machine afhalen. 4. Het gebruiken van onveilig gereedschap. B.v. defect gereedschap, beitel met braam. 5. Onveilig gebruik van gereedschap. B.v. overbelasten van kettingen en stroppen, verkeerd aanpikken enz. 6. Onveilig laden of lossen of plaatsen van materiaal. Laten slingeren van materialen enz. 7. Staan op een onveilige plaats. B.v. onder een hijs doorlopen. 8. Werken op of aan bewegende of gevaarlijke machines. B.v. krul met de hand van draaibank verwijderen in plaats van met een haak. 9. Stoeien, plagen, doen schrikken, afleiden van anderen. 10. Het niet gebruiken van persoonlijke beschermingsmiddelen. (Brillen, schoenen, helmen, gordels, halfmaskers, afzuiging, geluid dempers, beenstukken enz.). Wel eens een ongeval gehad? Wel eens naar de oorzaak van dat ongeval gezocht? Raadpleeg bovenstaand lijstje maar eens, dan vindt U die oorzaak zeker! Door niet te handelen zoals hierboven staat, voorkomt U het ongeval! Dus geen letsel! (0) 177

Het Zeskant | 1956 | | pagina 13