lDAROkkO De 26ste november jl. liet de heer Simon de Waard in de grote zaal van Gebouw Irene aan de leden van de Personeelvereniging tal van lantaarn plaatjes en een film over Marokko zien. En hij vertelde er bij! Dat zou wellicht voldoende zijn voor een verslagje in een van de grote dagbladen. Maar voor ons is het zeker niet voldoende. Als we hiermede zouden volstaan, zouden de leden, die deze avond bezochten, zeker zeggen: Aan een dergelijke avond mag toch wel meer aandacht worden besteed. En ze hebben gelijk. De voorzitter wees er in zijn openingswoord op, dat Marokko vcor de werkers van de Werf Gusto een niet helemaal onbekend begrip is, omdat de Werf o.m. een kraan voor Tanger heeft geleverd en een sluisdeur voor Casablanca. Maar daarmee houdt de kennis van Marokko ook vrijwel op. Zeker, we wisten, dat er Arabieren wonen, dat de huizen er wit zijn, de grote steden Europese wijken hebben. Maar we hadden het nooit gezien. De heer De Waard heeft het ons laten zien, en hoe! Met bijzonder mooie lantaarnplaatjes en een prachtige kleurenfilm. En dan nog met een zeer interessante toelichting. We zagen Casablanca, Agadir, Rabat en tal van andere steden. We zagen, dat er niet alleen Arabieren in Marokko wonen, maar ook Berbers, Joden, Europeanen (voornamelijk Fransen) enz. We zagen de grote moderne steden en de kleine primitieve dorpen. En dat alles in de mooiste kleuren. Buitengewoon mooi waren wel de opnamen van een voor de Sultan van Marokko gehouden militaire parade; het leek wel een sprookje, zo kleurig en fleurig. De toelichting van de heer De Waard over de zeden en gebruiken in Marokko waren zeer interessant en leerzaam. We zijn er van overtuigd, dat de bezoekers van hun gang naar Irene geen spijt zullen hebben gehad. Ik heb dan ook niet willen nalaten LI allen, één voor één voor (/te toewijding en volharding te danken! OVER MENSELIJKE BETREKKINGEN GESPROKEN (0) 184

Het Zeskant | 1956 | | pagina 20