Van Kinderdijk naar Congo De stoomhopper „MATADI", destijds geleverd onder CO. 106, had schade opgelopen. Voor reparatie was, na onderzoek ter plaatse, opdracht gegeven twee Hol landse vaklieden naar het schip te zenden om de werkzaamheden aan boord uit te voeren. Een lasser van LSZ en een ketelmaker van Verschure maakten tezamen per vliegtuig de reis naar de -Congo, waarvan een hunner na terugkomst o.m. het volgende vertelde: Op 11 mei 's morgens reisden wij, vergezeld van onze vrouw, per auto naar Brussel. Na een dag van veel heen en weer lopen voor allerlei formaliteiten was het dan eindelijk zover dat wij verlof kregen in Meisbroek in het vlieg tuig der Sabena te stappen, dat om 19 uur vertrok. Na een vlotte reis met slechts Tripolis als tussenlandingsplaats, waar wij koffie dronken en brandstof bijlaadden, werd na de eindspurt de volgende morgen om 11.30 uur Leopoldstad veilig bereikt. Wij stonden dus nu in Belgisch Congo. En wij merkten dat heel goed. De zon scheen zo fel, dat wij met de hand voor de ogen naar de auto liepen, waarmede een ambtenaar van het Ministère ons kwam afhalen. Tot dinsdag 15 mei zijn wij in Leopoldstad gebleven. Toen zijn wij met een tweemotorig vliegtuig naar Matadi gevlogen, waar wij na een uur vliegen op het Kristalgebergte op 500 m hoogte landden. Bergaf met een klein busje over een weg waar practisch geen ruimte was, leek ons levensgevaarlijk. Deze reis duurde ca 20 minuten, maar wij dachten dat het uren geduurd had. Met een snel bootje gingen wij vervolgens de Beneden-Congo af naar Boma. Een mooie reis tussen de bergen. Eindelijk kwamen wij dan op onze be- De Beneden-Congo bij Boma 146

Het Zeskant | 1956 | | pagina 6