DE MM MET HET IJZEREN MASKER KIXDERFEEST Op 21 en 22 januari 1957 waren weer een vrij groot aantal leden met hun introducees in de grote zaal van Irene bijeengekomen om de „historische'' Franse film met bovenvermelde titel te zien. Na het vrij korte voorpro gramma, waarin de nieuwsparade 1954, een film over de bestrijding van de Mount Everest en het leven op de bodem der zee de revue passeerden, werden de toeschouwers verplaatst naar het tijdperk van Konink Lodewijk de veertiende van Frankrijk. In hoeverre Alxander Dumas de historie geweld heeft aangedaan weten we niet, in ieder geval de film was boeiend en vol afwisseling. Lodewijk, een wrede despoot, staat op het punt te trouwen met Maria Theresia, kroonprinses van Spanje, als hij ontdekt dat hij een tweelingbroer Filip heeft. Beangst, dat deze hem van de troon zal stoten, sluit hij hem op in de Bastille. Om te voorkomen dat de sprekende gelijkenis tussen de koning en de ge vangene wordt ontdekt, laat hij een ijzeren masker smeden, dat Filip met geweld wordt opgezet en hem langzaam zal wurgen. Dan volgen een reeks spannende scenes, waarin de drie wereldberoemde musketiers onder leiding van d'Artagnan een voorname rol spelen. Filip neemt de plaats des Konings in, ook ten aanzien van Maria Theresia. Als hij haar naar het altaar wil geleiden, wordt Lodewijk bevrijd door een hoveling, doch verongelukt tijdens een dolle rit op weg naar de kerk. Een treurig, maar anderzijds ook een happy end van een onderhoudende film. Zaterdag 26 januari 1957... Door de stromende regen komen ze, met blin kende ogen en opgewonden gebaren, wat deert het hen dat ze nat werden. Ze gaan naar het kinderfeest in Irene. Half drie... een doordringend gebel maant tot stilte en daar komt de heer Wink al het podium op om met enkele woorden de voorstelling te openen. (0) 23

Het Zeskant | 1957 | | pagina 19