nemen van één der spudpalen (gewicht ca. 30 ton) braken, juist op het moment dat de paal vrij van de zuiger was, de staaldraden en verdween de paal zodoende in het 4 m diepe zeewater. Wij hadden de schipper van de drijvende bok nog op de slechte kwaliteit van de hijsdraden en het gewicht van de spudpaal gewezen, maar deze was er beslist van overtuigd dat alles goed zou aflopen, met het hiervoor omschreven resul taat. Een duiker had de volgende morgen al spoedig een paar stroppen om de „drenkeling" geslagen en zo ging deze, met behulp van de drijvende bok, nu echter met goede hijsdraden, naar de wal, om later weer aan boord geplaatst te worden. Behalve het monteren van de cutter en het plaatsen van de spudpalen, zijn vanzelfsprekend door ons nog diverse andere werkzaamheden ver richt, waarna de „Siete" bedrijfsklaar was. Het wachten was nu nog alleen op het volledig koppelen van de drijvende- en de walpersleiding. Zodra dit in orde was, konden we met het baggeren beginnen. Dit was vanzelfsprekend een heel belangrijk werk, want hier door zou niet alleen bewezen worden dat de zuiger aan de gestelde eisen voldeed, maar moest vooral ook het personeel van de „Siete" vertrouwd worden gemaakt met de werking van de dieselmotoren, zandpomp, lieren, hulpwerktuigen en electrische installatie, want uiteindelijk zullen zij met deze grote zuiger moeten werken. Vanzelfsprekend is dit alles ook nu weer op de voortreffelijke I.H.C. wijze gedaan en tot volle tevredenheid, zowel van ondergetekenden, maar vooral ook van de opdrachtgevers. Het was wel jammer, dat door verschillende oorlogsberichten uit de naaste omgeving de stemming bij de mensen aan boord enigszins zakte, maar gelukkig is het hier rustig gebleven en van oorlogsgeweld geen sprake geweest. Zodoende konden wij dus onze terugreis naar Holland aanvaarden en hadden wij het grote voorrecht om enkele dagen voor het Kerstfeest weer bij onze gezinnen te mogen zijn. Wij hopen dat de „Siete" heel veel jaren tot volle tevredenheid van de opdrachtgevers zijn werk mag verrichten en daardoor ook de naam van de I.H.C. zal hooghouden. Tot slot willen wij U ook nog over het land, waar de „Siete" zal werken, het een en ander vertellen. De Libanon telt ongeveer twee miljoen inwoners, waarvan de ene helft De cutter wordt op een zolderschuit geplaatst

Het Zeskant | 1957 | | pagina 29